Reklama

Reklama

Rekordowy podgrzybek w Bieszczadach. Marzenie każdego grzybiarza!

Bieszczadzkie Nadleśnictwo Baligród opublikowało post, w którym leśnicy pochwalili się rekordowo dużym podgrzybkiem, znalezionym w tamtejszym lesie. Okaz ważył grubo ponad 3 kilogramy i był całkowicie zdrowy! Jak się okazuje, to nie jedyny gigant znaleziony w tym rejonie.

Tegoroczna jesień zdecydowanie sprzyja grzybiarzom - deszczowy wrzesień sprawił, że w polskich lasach dosłownie zaroiło się od grzybów, a Polacy ruszyli na łowy. W sieci znaleźć można tysiące zdjęć, którymi wielbiciele tej rozrywki przechwalają się np. na forach czy na Facebooku, prezentując zebrane okazy. 

Wszystko wskazuje na to, że kolejne tygodnie również będą dla nich owocne - w skali całego miesiąca ma przeważać typowo jesienna pogoda, z powiewem złotej jesieni, która wciąż sprzyjać będzie grzybobraniu. 

Zobacz również: Tego grzyba spotkasz niemal w każdym lesie. Czy jest jadalny?

Rekordowy podgrzybek w Bieszczadach. Niesamowite, ile waży!

Obecnie na udane zbiory można liczyć w zasadzie w całej Polsce, także w Bieszczadach - tamtejsi leśnicy pochwalili się właśnie w sieci rekordowym okazem!

Reklama

- napisali na Facebooku. 

Okolice Baligrodu cieszyć się teraz zapewne będą jeszcze większą popularnością - zaledwie przed kilkoma dniami leśnicy donosili także o wyjątkowym okazie, który znalazła tam pani Sabina. Grzyb ważył prawie 3 kilogramy, a obwód jego kapelusza wynosił aż 120 cm. Co ciekawe, ten okaz również był całkowicie zdrowy!

Czytaj więcej: Influencerki wyruszyły na grzybobranie. Eksperci łapią się za głowy

Kiedy i gdzie zbierać grzyby?

Najlepszym momentem na grzybobranie jest jest połowa lata i jesień - przy sprzyjającej temperaturze i po opadach deszczu można się wtedy spodziewać masowego wysypu grzybów. Grzyby lubią ciepło i deszcz, nie tolerują natomiast zimnych nocy. Wczesną jesienią w polskich lasach najwięcej jest prawdziwków i maślaków, późną jesienią dominują boczniaki i gąski. 

Gdzie spotkać można konkretne grzyby? Najwięcej borowików znajdziemy pod dębem lub sosną, podgrzybki lubią rosnąć pod bukiem, a kozaki w lasach brzozowych,. Najwięcej rydzy znajdziemy w lesie świerkowym, a kanie lubą łąki, polany i pobocza dróg. 

Zobacz również:

Podczas jednego wyjścia do lasu zebrał 4 tysiące grzybów. Mówi, że to nie koniec! INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grzyby | grzyby jadalne | grzybobranie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy