Reklama

Reklama

Nowe świadczenie dla rodziców. Nie każdy może na nie liczyć

Nowe świadczenie, nazywane „podobnym do rządowego 500 plus”, trafi do rąk nielicznych. Przysługiwać będzie rodzicom wszystkich dzieci, które uczą się w wadowickich szkołach podstawowych. Jednorazowe świadczenie wypłacone zostanie niezależnie od kryterium dochodowego. Zgodnie z zapowiedziami, pieniądze mają pokryć zapotrzebowanie na cele edukacyjne.

Nowe świadczenie dla rodziców. "Podobne do rządowego 500 plus"

 "Wadowicki Bon Edukacyjny" był jednym z elementów programu wyborczego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, który sprawuje tę funkcję od 2018 roku. 500 złotych trafi do każdego ucznia w gminie, który uczęszcza do szkoły podstawowej.

Pieniądze mają pokryć zapotrzebowania na cele edukacyjne dzieci. Mogą zostać wykorzystane na zajęcia pozalekcyjne - lekcje języka obcego, zajęcia sportowe czy korepetycje. O tym, na co spożytkowane zostanie świadczenie, każdorazowo zadecydują jednak rodzice.

Zobacz również: Nigdy przejście na emeryturę nie było tak opłacalne! Zadecydowały o tym dwa ważne czynniki

Reklama

"Wadowicki Bon Edukacyjny". Jak złożyć wniosek?

Ostateczna dyskusja na temat "Wadowickiego Bonu Edukacyjnego" miała miejsce na nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 28 września. Uprzednio odrzucono wszelkie pomysły poprawek, które zakładały między innymi rozszerzenie bonu na uczniów szkół średnich czy weryfikację oświadczeń i konieczność zwrotu pieniędzy w sytuacji, kiedy te nie zostaną spożytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Ostatecznie świadczenie przysługiwać będzie jednemu z rodziców dziecka, który jako pierwszy złoży wniosek, posiada pełne prawa rodzicielskie i mieszka w gminie Wadowice - informuje PAP. Co więcej, nie obowiązują kryteria dochodowe. Chcąc otrzymać dodatkowe pieniądze należy złożyć odpowiedni wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej do 30 listopada.

Świadczenie, zgodnie z planami wadowickiego samorządu, ma zostać wypłacone do końca tego roku. Dodatkowe pieniądze przysługują 3245 uczniom. Miasto wyda na ten cel około 1,6 mln złotych.

Zobacz również: Polak pokazał ile kosztują te produkty w Szwajcarii. „Ceny z kosmosu”

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: świadczenie rodzicielskie | Wadowice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy