Nowy trend wśród najmłodszych. Dzieci bawią się w … księży

W sieci szaleje nowy trend. Dzieci, które grają w Roblox wpadły na nietypowy pomysł. W grze odtworzyły msze święte, a zabawa w księży i biskupów stała się prawdziwym hitem internetu. Do tego stopnia, że zainteresowanych wzięciem w nich udziału nie brakuje, a wydarzenia można śledzić na streamach.

Dzieci, które grają w Roblox wpadły na nietypowy pomysł
Dzieci, które grają w Roblox wpadły na nietypowy pomysł123RF/PICSEL

Roblox jest w ostatnim czasie prawdziwym fenomenem. Gracze sami ustalają sobie w nim zasady gry, a rozgrywka zależy wyłącznie od ich kreatywności - sami organizują mapy, scenariusze czy przedmioty. Każdy dostaje kanciastego człowieczka, któremu może zmienić wygląd, a kolejno robić ... co mu się żywnie podoba. To również wirtualna platforma społecznościowa, na której młodzi gracze spotykają się, biorąc kolejno udział w wymyślonej przez siebie przygodzie.

Edukacyjna gra internetowa jest do złudzenia podobna do popularnego Minecrafta. "Roblox to dosłownie Minecraft obecnych czasów: mniej toporny, chociaż daje nieco mniejsze możliwości w budowaniu, ale za to pozwala rozwinąć kreatywność" - informuje serwis android.com.pl.

Najlepszym przykładem na wspomniane rozwijanie kreatywności ma być msza święta, którą ostatnio zorganizowano w wirtualnym świecie. Dzieci nie tylko stworzyły postacie ubrane w liturgiczne alby z biskupią czapką, ale również wykazały się ... ogromną znajomością kościelnej liturgii.

Nietypowa zabawa zyskuje coraz większą popularność

Do mediów społecznościowych trafiły niedawno filmiki, które ukazują nietypową, dziecięcą zabawę. Zafascynowani kościołem najmłodsi postanowili bowiem stworzyć w grze prawdziwą świątynię, zmieniając wirtualny pokój na jej przykład. Znalazły się w nim między innymi ustawione w rzędach ławy, obrazy z wizerunkami świętych, tabernakulum, krzyże, kwiaty, świece czy kolumny charakterystyczne dla sakralnej architektury.

Gracze wcielili się w kapłanów, którzy mają na sobie liturgiczne szaty. Nie zabrakło również wiernych. "Księża" zajmują miejsce wokół ołtarza i zachowują się tak, jakby była to prawdziwa uroczystość: śpiewają religijne pieśni i w odpowiednich momentach podchodzą do ołtarza. "Arturze, podaj mi kadzidło" - słychać na jednym wideo kanału Archidiecezji Lubelskiej Roblox, gdzie udostępniano wideo.

Chętnych do zabawy nie brakuje. Wkrótce kolejni gracze zaczęli tłumnie pojawiać się na wirtualnych mszach - niektórzy zasiedli w kościelnej ławie, a inni mieli okazję podejść do wirtualnego księdza po opłatek. Inni oglądali zabawę na streamach.

"Tak właśnie rodzą się hity polskiego internetu" - czytamy w komentarzach, umieszczonych pod nagraniami na TikToku.

Michał Szczygieł wyznał, czego nie akceptuje.Zdanowicz pomiędzy wersamiINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas