Reklama

Reklama

Odrobina fałszerstwa

W domu aukcyjnym, gdzie pracuje Jola, zaczynają się dziać rzeczy co najmniej tajemnicze. A wszystkie dotyczą obrazów Justyna Pracza.

Czy cenne płótna pozostaną przy swoich właścicielach?

Reklama

Niepokój głównej bohaterki podziela Jacek - sympatyczny młodzieniec ze sklepu z antykami ubrany może niezbyt gustownie, ale ceniący sztukę. Jola musi podjąć kilka ważnych decyzji, od których zależeć będzie przyszłość wielu osób.
Nie waha się osiągnąć celu, jednak nie poprzestaje na utartych sposobach. Od czego fantazja!
Czy uda się zapobiec katastrofie? Czy seksowny gorset i kajdanki okażą się skuteczną bronią w walce o dzieła sztuki? A może trzeba się posunąć do jeszcze bardziej drastycznych metod? Zostać złodziejką? Oszukiwać i łajdaczyć się bez opamiętania?

Na te i inne pytania czytelnik znajdzie odpowiedź, sięgając po książkę Marty Obuch - po książkę skrzącą się humorem, pachnącą terpentyną, a także wyrafinowanymi damskimi perfumami.

W książkach Marty Obuch iskrzy na linii damsko-męskiej.

Tak jak życiu. Jola, główna bohaterka Odrobiny fałszerstwa, jest początkowo bardzo niechętna związkomi mężczyznom w ogóle. Ale niechęć rozpływa się, kiedy pewien amator pomidorów dzieli z nią chęć walki o dzieła sztuki. Świat męskiej logiki i kobiecej empatii przeplata się od początku książki do jej zaskakującego końca.

Na pytania o feminizm Autorka krzywi się. Nie przepada za szufladkowaniem: ,,Jestem po prostu za szacunkiem. Za tym, żeby rozumieć, że kobiety myślą emocjami, a mężczyźni czują faktami. I za tym, żeby uczyć się od siebie nawzajem odbierania świata.

Weź udział w konkursie!

Marta Obuch
Odrobina fałszerstwa

Dowiedz się więcej na temat: fałszerstwo | FAŁSZERSTWA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje