Reklama

Reklama

Okno z widokiem

"Okno z widokiem" - nowa powieść Magdaleny Kordel przenosi nas do Malowniczego - miasteczka położonego wśród sudeckich gór. Bohaterka książki Róża, wykładowczyni wydziału archeologii na warszawskim uniwersytecie, dość niespodziewanie postanawia odwiedzić swoją babcię.

Co spowodowało tak nagłą decyzję? Czemu Róża nie bacząc na trwający rok akademicki przerywa pracę i jedzie taki szmat drogi? Co z tym wszystkim mają wspólnego kapliczka ze świętym Antonim i diabeł? I co ukrywają rozstajne drogi? Kim tak naprawdę jest tajemniczy inwestor, który pojawia się w Malowniczym i burzy spokój mieszkańców?

"Okno z widokiem" to powieść pełna zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, przez wiele lat skrywane sekrety rodzinne wychodzą na jaw. Grupa studentów archeologii dokonuje wstrząsającego odkrycia, a policjanci choć nieco niekonwencjonalni wykonują swoja pracę z dużym zaangażowaniem i dobrymi wynikami. To również opowieść o ciepłej i pełnej miłości relacji pomiędzy wnuczką i babcią,

Reklama

o małomiasteczkowej społeczności i proboszczu, który jest nadzwyczaj otwarty na problemy wszystkich swoich duchowych podopiecznych. Wszystko to tworzy niepowtarzaną atmosferę i prowadzi do zaskakującego finału, w którym czynny udział poza główną bohaterką biorą mieszkańcy Malowniczego i przyjezdni: sędziwy profesor, jego żona, historyk amator, studenci archeologii, pewien przystojny strażnik miejski, przyszywany dziadek Róży, proboszcz i wielu, wielu innych. Książka poza ciekawą akcją nie pozbawiona jest humoru, który jak już się przekonali czytelnicy poprzednich powieści jest nieodłączną częścią twórczości Magdy Kordel.

Magdalena Kordel ur.1978 r. Autorka "48 tygodni" i bestselerowych powieści "Uroczysko" i "Sezon na cuda". W pisarstwie odnalazła swoje powołanie i sposób na życie. Uwielbia podróżować i czytać. Fascynuje ją kuchnia włoska i wszystko co jest związane z tym krajem. Być może dlatego, że tak jak Włosi dużo mówi i lubi się śmiać - skrycie podejrzewa, że w poprzednim życiu musiała być Włoszką.

Na równi z Italią kocha Dolny Śląsk i dlatego akcje swoich powieści osadziła w dolnośląskim miasteczku - Malowniczym, które jest zlepkiem wielu odwiedzanych przez nią corocznie miasteczek. Prywatnie szczęśliwa żona, mama dwójki dzieci - Zuzy i Tymka. Kocha zwierzęta przyrodę, a przede wszystkim góry, które po ojcu (pochodził z Beskidu Niskiego) ma we krwi. Obecnie jak to pisarki mają w zwyczaju pracuje nad kolejną powieścią i wspólnie z mężem kończy pracę nad przewodnikiem po Sudetach.

Wydawnictwo SOL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje