Reklama

Reklama

ON ma depresję

Co zrobić, kiedy mężczyzna, którego kochasz, staje się nie do zniesienia

Codziennie miliony kobiet zastanawiają się, czy przejawiana przez ich mężów i partnerów wybuchowość oraz skłonność do zamykania się w sobie, a także tajemnicze bóle somatyczne, na które narzekają, są oznaką głębszego problemu. Czyżby on popadał w depresję? - pytają.

Reklama

Szkopuł w tym, że trudno jest rozpoznać depresję w męskim wydaniu, gdyż często wcale nie przypomina ona typowej depresji. Cierpiący na nią mężczyźni maskują chorobę pracoholizmem lub uciekają w inne uzależnienia. Niekiedy wycofują się ze związku lub działają w myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak.

Jeśli przypuszczasz, że mężczyzna, z którym się związałaś, zmaga się z depresją, ten poradnik pomoże ci rozpoznać jej objawy. Wskaże ci, jak wspierać partnera w walce z cierpieniem, lecz również jak zatroszczyć się o siebie i nie dać się zniszczyć przez jego chorobę. Książka przedstawia szeroki wachlarz strategii, które możesz wykorzystać do skutecznego porozumiewania się z partnerem, a także do przezwyciężania fizycznych objawów jego depresji, takich jak bezsenność czy zaburzenie sprawności seksualnej. Pokazuje, w jaki sposób możesz odbudować intymność w waszym związku. Zawarte w niej rady pomogą ci zrobić to, co najlepsze, dla ciebie, dla twojego partnera i dla waszego związku.

Dowiedz się, jak:
- rozpoznać męską odmianę depresji,
- porozumiewać się z mężczyzną pogrążonym w depresji,
- pomóc mu wybrać najlepsze formy terapii psychologicznej i medycznej,
- negocjować z nim w sprawach intymności seksualnej i emocjonalnej,
- ustalić bezpieczne granice i zatroszczyć się o siebie.

Doktor David B. Wexler jest psychologiem klinicznym, prowadzi prywatną praktykę w San Diego. Specjalizuje się w terapii par. Jest też autorem książki When Good Men Behave Badly (Kiedy dobrzy mężczyźni źle się zachowują), która w Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem.

"ON ma depresję. Co zrobić, kiedy mężczyzna, którego kochasz, staje się nie do zniesienia", David B. Wexler, premiera: październik 2008, Wydawnictwo AnWero

Dowiedz się więcej na temat: rozpoznać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje