Reklama

Reklama

Paraliż w Gorzowie Wielkopolskim. Przez miasto przetoczyła się potężna burza

Nad Gorzowem Wielkopolskim przeszła potężna burza, której towarzyszył ulewny deszcz oraz opady gradu. Ulice niemal natychmiast zamieniły się w rwące potoki. Wiatr łamał drzewa, a strażacy raz za razem wyjeżdżali do kolejnych zgłoszeń. Zdjęcia z miasta zatrważają.

Powódź błyskawiczna w Gorzowie Wielkopolskim. Cyklon Peggy już w Polsce

Potężna burza sparaliżowała o poranku Gorzów Wielkopolski. Deszcz zaczął tam padać po piątej rano, a wkrótce stał się tak intensywny, że niemal natychmiast zamienił ulice w rzeki. 

W trakcie porannego szczytu komunikacyjnego nieprzejezdne były między innymi ulice: Warszawska, Teatralna, Jagiełły, Górczyńska czy Grobla.

Jak podaje gorzowianin.com porywisty wiatr złamał drzewo na Trasie Nadwarciańskiej, blokując pas w kierunku centrum.

Ilość wody, która spadła w Gorzowie Wielkopolskim podczas porannej burzy wynosi tyle, ile średnia miesięczna w tym mieście - podał w programie "Newsroom" WP Grzegorz Walijewski z IMGW.

Reklama

Za zmianę pogody odpowiedzialny jest cyklon Peggy, który przyniósł ze sobą burze oraz deszcz.

Zobacz również: Gdzie jest burza? Sprawdź, jak ją namierzyć!

Gorzów Wielkopolski pod wodą. Burza całkowicie sparaliżowała miasto

Wskutek gwałtownej burzy oraz intensywnych opadów deszczu ucierpiały również pobliskie miejscowości. W Wawrowie w gminie Santok woda podtopiła posesje, zaś w Czechowie woda spływająca ze wzgórz uszkodziła tory oraz nasyp kolejowy. Ruch pociągów na linii Gorzów Wielkopolski - Krzyż został w tym miejscu wstrzymany.

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi zamknięto również centrum handlowe NoVa Park.

Strażacy interweniowali ponad 180 razy.

Obecnie w Gorzowie Wielkopolskim trwa szacowanie szkód oraz ocena stanu dróg. W niektórych miejscach występują utrudnienia w ruchu. Tworzą się korki.

To jednak jeszcze nie koniec możliwych gwałtownych zjawisk. Alert RCB wciąż obowiązuje na Pomorzu Zachodnim, Śląsku, Dolnym Śląsku oraz w Opolskiem.

Zobacz również: Zasada 30/30 może uratować życie podczas burzy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy