Reklama

Reklama

Patroni od spraw beznadziejnych. Do nich zwracają się wierni

W życiu każdego człowieka przychodzą momenty zwątpienia, obezwładniającej niemocy i lęku. Osoby wierzące w trudnych chwilach ukojenia szukają w modlitwie, powierzając świętym swoje bolączki i prosząc o wybawienie z opresji. Wtedy najlepiej zwrócić się o pomoc do patronów od spraw beznadziejnych.

Święty Juda Tadeusz

Jeden z dwunastu apostołów, męczennik i święty kościoła katolickiego i prawosławnego. Podczas ostatniej wieczerzy zapytał Jezusa, dlaczego objawił się wyłącznie swoim uczniom, a nie całemu światu. Po Zesłaniu Ducha Świętego według św. Hieronima głosił on naukę chrześcijańską w okolicach Edessy, natomiast według św. Wenancjusza Fortunata był obecny w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł męczeńską śmierć wraz ze św. Szymonem.

Święty Juda Tadeusz to jeden z najpopularniejszych patronów spaw trudnych i beznadziejnych. Wierni za jego stawiennictwem proszą w modlitwach o pomoc w ekstremalnie trudnych sytuacjach życiowych, z jakimi przyszło im się mierzyć.

Modlitwa w ciężkim strapieniu do św. Judy Tadeusza

Święta Rita

Reklama

Urodziła się prawdopodobnie w 1381 r. jako dziecko Antoniego i Amaty Lotti. Od najmłodszych lat myślała o wstąpieniu do zakonu, ale wbrew jej zamiarom została wydana za mąż za Paula Manciniego, gdy miała zaledwie czternaście lat.

Po śmieci męża, który został zamordowany, Rita starała się wstąpić do klasztoru, ale nie została przyjęta. Rita ostatecznie znalazła się w klasztorze, do którego w czasie snu została w cudowny sposób przeniesiona przez Jana Chrzciciela i Augustyna.

O wstawiennictwo u świętej Rity proszą najczęściej osoby zmagające się z poważnymi, rodzinnymi kłótniami i awanturami, z którymi nie są w stanie sobie poradzić.

Skuteczna modlitwa w sprawach trudnych i beznadziejnych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święty juda tadeusz | święta rita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy