Reklama

Reklama

Pełnia życia

Pełnia życia Johna Fantego to pięknie napisana, poruszająca powieść. Jej bohaterowie to włoscy imigranci, postacie z krwi i kości - otwarci, uczuciowi, żywiołowi. Autor w sposób naturalny i pogodny ukazuje sens posiadania rodziny.

John, młody pisarz amerykański włoskiego pochodzenia, mieszka wraz z żona Joyce w Los Angeles. Wkrótce urodzi się ich pierwsze dziecko. Przyszła matka ma chwiejne nastroje, robi się bardzo religijna. Na dodatek okazuje się, że niedawno kupiony, wymarzony dom wymaga natychmiastowego remontu. Trudną sytuację emocjonalną Johna pogarszają skomplikowane stosunki z ojcem, byłym murarzem. Nick to uparty, ale i kochający tata, który z zadziornością wypowiada szczere do bólu opinie o swojej rodzinie. W nerwowym oczekiwaniu na wnuka wprowadza chaos w życie Johna.

Reklama

John Fante jest jednym z najwybitniejszych twórców amerykańskich, autorem m.in. "Bractwa winnego grona", "Pyłu" oraz cyklu opowieści o Bandinim. Jego dzieła, uznane i przez krytyków, i czytelników, w dużej mierze opierają się na faktach autobiograficznych. Fante jest często postrzegany jako outsider i pisarz kultowy. Jego proza miała znaczący wpływ na twórczość Charlesa Bukowskiego.
Weź udział w konkursie!
John Fante
Pełnia życia

Wydawnictwo G+J

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pisarz | john

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje