Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem

Długie letnie dni, Wierzbowe Jezioro, przytulny pensjonat... Takie jest tło akcji powieści "Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem" Susan Wiggs. Czytelnik znajdzie w niej miłość i konflikt, płacz i śmiech oraz obowiązkowo szczęśliwe zakończenie. To idealna lektura na lato dla kobiet w każdym wieku.

article cover
Wydawnictwo Mira

Nina nie miała łatwej przeszłości. W wieku piętnastu lat urodziła córkę, ale dzięki pomocy rodziny udało jej się skończyć studia i zrobić karierę. Rozpoczęła pracę jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, a skończyła jako jego zarządca. Potem została burmistrzem. Teraz, kiedy jej kadencja dobiegła końca, pragnie zostać właścicielem pensjonatu i doprowadzić go do dawnej świetności. Jest o krok od podpisania umowy z bankiem, który przejął zaniedbany pensjonat - ma zarządzać budynkiem, dostaje też obietnicę kredytu na jego wykup. Nina zaczyna myśleć o rozpoczęciu nowego życia.

Jej plany niweczy Greg, zamożny architekt i rozwodnik, który wraz z dziećmi przeprowadza się z Nowego Jorku w rodzinne strony. Kupuje Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem razem z kontraktem Niny. Kobieta wpada w złość, kiedy dowiaduje się, że bank sprzedał pensjonat wraz z jej umową o pracę. Tymczasem Gregowi bardzo zależy na tym, żeby Nina u niego pracowała - nie tylko ze względu na świetne kwalifikacje, ale też dlatego, że doskonale pamięta ją sprzed lat. Nina początkowo odmawia, mimo znakomitych warunków oferowanych przez nowego właściciela. Jest jednak w trudnej sytuacji - z jednej strony nienawidzi Grega za kupno pensjonatu, z drugiej zaś? czuje do niego jakąś słabość.

Tak zaczyna się historia rodzącego się uczucia pomiędzy Niną a Gregiem. Nie będzie to łatwe, ponieważ każde z nich szuka czegoś innego. Greg pragnie stabilności dla siebie i dzieci, a Nina, której córka właśnie skończyła szkołę średnią i wyjechała na studia, marzy o przygodzie, a przynajmniej życiu bez dzieci. Poza tym bardzo długo była sama i choć skrycie marzy o związku, to się go boi. Z jednej strony "Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem" to historia o tym, jak przeszłość i wybory, jakich dokonujemy w życiu, wpływają na nasze dalsze losy. Z drugiej strony to opowieść o drugiej szansie na miłość, "love story" pełne zwrotów akcji, konfliktów, radości, bólu i śmiechu, z obowiązkowym "happy endem". To idealna lektura na letnie dni dla kobiet w każdym wieku.

Susan Wiggs to amerykańska pisarka o dużej wrażliwości i świetnym zmyśle obserwacji. "Publisher's Weekly" podkreśla jej wyjątkowy styl pisarski, dzięki któremu bohaterowie, ich emocje i relacje są pokazane w ciekawy sposób na tle zwykłej codzienności. A wszystko to zaprawione humorem i życiową mądrością. Wiggs trzykrotnie została wyróżniona nagrodą RITA Award oraz Favourite Book of the Year przyznawaną przez Romance Writers of America. Jej książki regularnie trafiają na listy bestsellerów i zdobywają najlepsze recenzje. Jej powieści zostały przetłumaczone na 13 języków i wydane w 20 krajach. "Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem" to kolejna opowieść z cyklu "Kroniki znad jeziora". W ubiegłym roku ukazały się "Pamiętne lato" i "Zima nad jeziorem". Kolejna powieść z tej serii "Droga nad jezioro" ukaże się w październiku.
Susan Wiggs
Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem

Wydawnictwo Mira
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas