Piloxing: nowy sposób na szczupłą sylwetkę

Piloxing to dyscyplina łącząca elementy boksu, tańca i pilatesu. Taki trening daje mnóstwo energii i jest atrakcyjny głównie dla kobiet. Dzięki tej formie aktywności wysmuklicie swoje ciało, a co więcej odzyskacie równowagę duchową.

Ćwiczenia wyszczuplą sylwetkę i poprawią kondycję
Ćwiczenia wyszczuplą sylwetkę i poprawią kondycję 123RF/PICSEL

Zajęcia piloxingu składają się z rozgrzewki oraz części głównej, podczas której wykonujemy kolejno kombinacje bokserskie, statyczne ćwiczenia pilates oraz proste choreografie taneczne. Dzięki temu każdy uczestnik zajęć ma możliwość poczuć się powabnie i atrakcyjnie. Na zakończenie wykonuje się ćwiczenia wzmacniające na matach, ukierunkowane głównie na pracę mięśni pośladkowych, ud i brzucha.

Łącząc wszystkie te elementy otrzymujemy kompletny trening interwałowy z elementami ćwiczeń wzmacniających, co zapewnia spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacnianie mięśni, a tym samym wysmuklenie i wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki.

Intensywność treningu możemy zwiększyć poprzez użycie specjalnych rękawic obciążeniowych, dzięki którym mocniej angażujemy mięśnie kończyn górnych. Ćwiczenia najlepiej wykonywać boso. Wówczas podniesiemy efektywności treningu oraz będziemy bardziej czuć podłoże w czasie wykonywania ćwiczeń równoważnych.

Opisany wyżej program został stworzony przez słynną szwedzką tancerkę i instruktorkę Pilates - Vivecę Jensen, która jest trenerem personalnym wielu hollywoodzkich gwiazd m. in. Hilary Duff, czy modelek Victoria Sekret. Program cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród amerykańskich gwiazd. Trening zdobywa coraz większe rzesze fanów na całym świecie. W chwili obecnej dostępny jest w ponad 92 krajach, a na zajęciach pojawia się 1,7 miliona uczestników tygodniowo.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas