Reklama

Reklama

Po co w butach dodatkowa dziurka na sznurowadła? Mało kto o tym wie

Większość butów sportowych ma dodatkową dziurkę na sznurowadła. Znajduje się ona nieco wyżej od wszystkich pozostałych. Zazwyczaj, ze względów praktycznych ją pomijamy. Jak się okazuje, to błąd, który możemy przypłacić kontuzją. Dziurka ta nie jest jedynie zbędnym dodatkiem. Jaką pełni funkcję?

Ostatnia dziurka w butach sportowych: niezbędna czy bezużyteczna?

Zapewne zauważyłeś, że większość butów sportowych wyposażona jest w dodatkową dziurkę na sznurowadła. Zazwyczaj znajduje się ona nieco z boku i odstaje od równego rzędu pozostałych dziurek. Mało kto z niej korzysta.

Zdecydowana większość nie przekłada przez nią sznurówek, ponieważ to utrudnia zakładanie butów. Jak się okazuje, pomijając dodatkową dziurkę, popełniamy duży błąd. Pełni ona bowiem ważną funkcję. Właśnie dlatego producenci o niej nie zapominają. Jak z niej korzystać?  

Ostatnia dziurka w butach sportowych: czemu służy?

Sportowe buty powinny być wyjątkowo wygodne. W sneakersach zazwyczaj chodzimy na co dzień. Zdarza się jednak, że osoby o szczególnie wrażliwej skórze, odczuwają dyskomfort podczas długiego korzystania z butów. Gdy pięta przesuwa się, ocierając o wnętrze buta, nietrudno o uszkodzenia. Rozwiązaniem  może być dodatkowa dziurka na sznurowadła,  z której nie każdy korzysta.

Reklama

Buty zasznurowane na ostatnią dziurkę są o wiele bardziej stabilne. W konsekwencji pięta nie przesuwa się na boki, a to zapobiega bolesnym obtarciom. Jest to szczególnie ważne, w przypadku osób aktywnych fizycznie. Przewiązanie sznurowadeł do samego końca może uchronić je przed bolesnymi kontuzjami.

Ostatnia dziurka w butach sportowych: jak korzystać z niej prawidłowo?

Jak sprawić, aby but był bardziej stabilny? Wystarczy, że przez ostatnią dziurkę poprowadzimy węzeł płaski. Dzięki temu pięta nie będzie ruszać się na boki. Ten prosty trik uchroni nas przed obtarciami oraz kontuzjami. Warto więc korzystać z ostatniej dziurki, nawet jeśli wymaga to poświęcenia kilku sekund więcej na zakładanie i ściąganie obuwia.  


***

Przeczytaj również: 

Najgorsze, co możesz zrobić z paznokciami. Te stylizacje szokują!

Agnieszka Woźniak-Starak kocha czarne stylizacje! Nie ona jedyna!

Maja Hyży chce już ślub! Tylko jej partner odwleka...?!

Zobacz również:  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: buty sportowe | sznurowadła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje