Reklama

Polski przysmak uznany za najgorszy. Uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu

Portal kulinarny „TasteAtlas” opublikował ranking najgorszych produktów mięsnych na świecie. Polski przysmak w zestawieniu znalazł się na pierwszym miejscu. Mowa o salcesonie, a to niechlubne miano dla wielu może okazać się niezrozumiałe. W Polsce jedni go nienawidzą, a drudzy wręcz uwielbiają. Co jeszcze znalazło się w rankingu?

Salceson najgorszym produktem mięsnym na świecie

Internetowy przewodnik kulinarny "TasteAtlas" zawiera ponad 10 000 potraw i napojów z różnych zakątków świata. Można tam znaleźć zarówno te popularne, jak i nieco zapomniane przysmaki. Jak czytamy na oficjalnej stronie, "TasteAtlas to encyklopedia smaków, światowy atlas tradycyjnych potraw, lokalnych składników i wyjątkowych restauracji". 

Portal kulinarny postanowił bliżej przyjrzeć się wyrobom mięsnym z różnych zakątków świata. Wykorzystując opinie użytkowników, stworzono listę "79 najgorzej ocenianych produktów mięsnych na świecie". Zaznaczono, że w przypadku tego rankingu do 01 grudnia 2023 roku odnotowano 7 973 ocen, z których 5 163 zostało uznanych przez system za wiarygodne. 

W tym zestawieniu pierwsze miejsce zajął pochodzący z Polski salceson. Ten mięsny wyrób w naszym kraju cieszy się sporą popularnością. Wielu uznaje go za prawdziwy przysmak, ale nie brakuje osób, które nie przepadają za tym podrobowym produktem. 

Reklama

Zobacz także: Mrożenie uszek przed świętami. Goście nie zgadną, że mają już kilka tygodni

Co znalazło się na liście najgorszych produktów mięsnych na świecie?

Polski salceson przez użytkowników portalu "TasteAtlas" został oceniony najgorzej i uzyskał jedynie 2,4 gwiazdki na 5. W opisie podkreślono, że salceson "niegdyś uważano za podrzędny produkt mięsny, a dziś jest uznawany za wyjątkowy przysmak dla smakoszy". 

Za salcesonem na drugim miejscu uplasowało się słowackie salami "Liptovská saláma", a tuż za nim amerykańska szynka "Smithfield". 

Zobacz także: Rarytas Anny Jagiellonki. Królewska kasza na współczesnych stołach

Warto jednak podkreślić, że niska ocena salcesonu nie oznacza, że wszystkie polskie wyroby nie cieszą się renomą wśród użytkowników "TasteAtlas". Przykładowo w rankingu "59 najlepszych produktów mięsnych z Europy Środkowej" widnieją m.in. kabanosy staropolskie i boczek, a w zestawieniu "100 najlepszych potraw świata" można znaleźć sernik, pierogi ruskie i żurek.  

***


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy