Reklama

Reklama

Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

Kamienne kręgi, z których bije uzdrawiająca energia, czakramy, których dotknięcie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, stare cmentarzyska, kościoły, grobowce. W Polsce nie brakuje magicznych miejsc mocy, chętnie odwiedzają je pielgrzymi i turyści. Na mapie naszego kraju jest ich kilkanaście. Oto najciekawsze.

Wawel

Reklama

Słyszeliście o czakramie wawelskim? To najbardziej znane miejsce mocy w Polsce, według wierzeń, jeden z siedmiu czakramów na świecie. 

Cudowne, bijące energią miejsce ma się znajdować w ruinach kościoła św. Gereona, który od XI wieku stał na wzgórzu wawelskim.

Jeśli wierzyć legendom, cudowny kamień miał tu umieścić Apoloniusz z Tiany, neopitagorejczyk żyjący w I w n.e. Za rozpropagowanie legendy o czakramie odpowiedzialna jest polska filozofka Wanda Dynowska, która w latach 30. XX wieku głosiła tę legendę w Indiach. Dzięki jej zabiegom Wawel cieszył się większym zainteresowaniem hinduskich turystów, którzy przybywali tu w poszukiwaniu równowagi. Kolejny okres wzmożonej popularności tego miejsca to lata 80. XX wieku, gdy świat opanowała moda na ezoterykę i ruchy New Age.

Czakram, który ma się znajdować w jednym z rogów wawelskiego dziedzińca, to według wierzeń miejsce mocy, źródło dobrej energii, powodzenia i pełni szczęśliwości. Co ciekawe, punkt ten nie jest udostępniony dla zwiedzających, nie jest też w żaden sposób oznaczony, ponieważ od kilkunastu lat władze Zamku Królewskiego walczą z legendą na temat czakramu. Wielokrotnie apelowano do turystów, że dotykanie miejsca, w którym rzekomo ma znajdować się czakram (co według wierzeń ma dawać osobie dotykającej moc), niszczy zamek i szerzy szkodliwe wierzenia. Oficjalne władze kościelne wielokrotnie przypominały, że wiara w okultyzm kłóci się z religią katolicką.

Turyści są jednak niestrudzeni w poszukiwaniu wawelskiego czakramu.

Dowiedz się więcej na temat: magia | kościoły | duchy | objawienia | ezoteryka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje