Poszedł na grzyby i natknął się na nietypowe znalezisko. Internauci przerażeni

Miłośnicy zbierania grzybów niecierpliwie czekają na ich wrześniowy, masowy wysyp. Nie oznacza to jednak, że grzybiarze nie przeczesują obecnie lasów w poszukiwaniu pierwszych podgrzybków czy boczniaków. Zdarzają się również niespodzianki, że zamiast grzybów znajdują coś niezwykle zaskakującego.

Jeden z grzybiarzy natknął się w lesie na ogromnego węża
Jeden z grzybiarzy natknął się w lesie na ogromnego węża123RF/PICSEL

Nawet wiosną nie brakuje grzybów

Każdego roku w połowie września polskie lasy zapełniają się tysiącami grzybiarzy, którzy uzbrojeni w głębokie wiaderka i naostrzone "koziki" wyruszają w poszukiwaniu pięknych okazów. Jednak najbardziej zapaleni miłośnicy grzybów zaczynają je zbierać już wczesną wiosną.

Na jednej z grup facebookowych "Grzyby moja pasja cała Polska" codziennie zamieszczane są zdjęcia grzybów, które obecnie można spotkać podczas spaceru po lesie. Okazuje się jednak, że szukając dorodnych "kapeluszy", można również natknąć się na znalezisko, które przyprawi o szybsze bicie serca.

Niezwykłe znalezisko podczas grzybobrania

I tak było w przypadku jednego z internautów, który na Facebooku pochwalił się swoim ostatnim "zbiorem". Na zamieszczonym zdjęciu próżno szukać grzybów, gdyż jego głównym bohaterem jest ogromny wąż.

Zaskroniec zwyczajny, bo o nim właśnie mowa, wylegiwał się w słońcu otulony liśćmi, co można zobaczyć na fotografii dodanej do facebookowej grupy grzybiarzy. Na szczęście wspomniany wąż nie jest jadowity, a jego występowanie w Polsce jest powszechne.

Zaskronieczwyczajny to gatunek niejadowitego węża
Zaskronieczwyczajny to gatunek niejadowitego węża123RF/PICSEL

Pod postem internauty zaroiło się od komentarzy pozostałych grupowiczów, którzy dzielili się również swoimi doświadczeniami podczas spotkań oko w oko z wężem. Nie brakowało również wpisów świadczących o tym, że taka "niespodzianka" w lesie zdecydowanie nie podoba się części grzybiarzy.

W maju można spotkać w lesie niektóre gatunki grzybów
W maju można spotkać w lesie niektóre gatunki grzybów123RF/PICSEL

"I zawał serca gotowy" - skomentowała zdjęcie jedna z internautek. Podobne zdanie mieli również pozostali użytkownicy: "Wąż to okropny widok, bo się ich boję" - twierdziła jedna z kobiet.

Choroba naszych czasów - wypalenie zawodowe. Dr Anna Kieszkowska-Grudny i Katarzyna Motelska u Katarzyny ZdanowiczINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}