Prognoza na piątek i weekend. Duże różnice temperatur między południem a północą kraju

Już od czwartku w niektórych miejscach Polski pojawiały się opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Podobnie będzie w piątek. Trzeba się również przygotować na duże różnice temperatur - na południu kraju przez cały weekend będzie ciepło, nawet powyżej 10 stopni, z kolei na północy termometry nie przekroczą 5 stopni.

W piątek w niektórych miejscach Polski spadnie śnieg
W piątek w niektórych miejscach Polski spadnie śniegPiotr Kamionka/REPORTEREast News

Prognoza pogody na weekend

W ostatnich dniach zima była dla nas raczej łaskawa. Temperatura utrzymywała się powyżej zera, było trochę opadów deszczu i porywów mocniejszego wiatru, jednak śnieg nie powracał. Teraz jednak sytuacja ma się zmienić.

W czwartek do Polski przyszło ochłodzenie. W wielu rejonach wciąż pada deszcz, a w kilku miejscach nawet deszcz ze śniegiem lub śnieg. Odpuścił z kolei nieco wiatr.

W piątek miejscami w Polsce śnieg

Słońce pojawi się na północnym wchodzie i południu. Nie wyklucza to jednak opadów deszczu, które wystąpią na terenie prawie całej Polski. Dodatkowo, w centralnych i północnych regionach kraju może to być deszcz ze śniegiem lub sam śnieg.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko miejscami porywisty.

W piątek wystąpią duże różnice temperatur na terenie Polski
W piątek wystąpią duże różnice temperatur na terenie Polskimeteo.imgw.plmateriał zewnętrzny

Weekend ciepły na południu kraju

W weekend jeszcze bardziej widoczna będzie różnica temperatur między różnymi regionami Polski, choć powiększy się teren z tymi cieplejszymi. W sobotę i niedzielę na południu, zachodzie i centrum będzie od 8 do nawet 13 stopni.

Z kolei na północy kraju można spodziewać się od 0 do 5 stopni na termometrach oraz opadów deszczu.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas