Reklama

Reklama

Prognoza pogody na najbliższe tygodnie. Kiedy pierwszy śnieg?

Wiele osób zastanawia się już, kiedy nadejdzie zima. W przeszłości w niektórych latach pierwszy śnieg pojawiał się już w listopadzie. Jednak prognozy pogody mówią, że w tym roku ma być inaczej.

Tegoroczna jesień była do tej pory bardzo ciepła. Również pierwszy tydzień listopada okazał się nietypowy pod kątem wysokiej temperatury. Jednak od kilku dni media straszą nagłym nadejściem zimy - pierwsze mrozy i śnieg miałyby pojawić się już po 15 listopada.

Kiedy może nadejść zima?

Okazuje się, że najnowsze prognozy pogody nie potwierdzają tych spekulacji. Przez najbliższe dwa tygodnie temperatura w niektóre dni ma przekraczać 10 stopni. Opady mogą pojawić się w nadchodzący weekend, natomiast w kolejnych dniach deszczu będzie mało.

Zmiany, jednak nie nagłe, a stopniowe, mogą nadejść dopiero pod koniec listopada. Wtedy nocne przymrozki staną się codziennością w całym kraju. Chłodniej będzie również w ciągu dnia i mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem.

Reklama

Z kolei pierwszy powiew zimy może zawitać do Polski z początkiem grudnia. Jeśli prognozy pogody się sprawdzą, to właśnie w tym miesiącu, jeszcze przed świętami, pojawią się opady śniegu, a także obniży się temperatura - mróz będzie się utrzymywać także w ciągu dnia.

Zobacz również: Ceny rogali świętomarcińskich zwalają z nóg. W tym roku biją rekordy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pierwszy śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy