Przepowiednia św. Malachiasza budzi zdumienie. Koniec jest bliski?

Świat pełny jest przepowiedni i wizji jasnowidzów, a większość z nich budzi ciekawość, strach, przerażenie. Podobne odczucia wywołuje przepowiednia św. Malachiasza, który mówi o pewnym końcu... Jego słowa intepretowane są jako zapowiedź końca Kościoła Katolickiego.

Św. Malachiasz przepowiedział koniec Kościoła Katolickiego? Jego słowa zaskakują
Św. Malachiasz przepowiedział koniec Kościoła Katolickiego? Jego słowa zaskakują123RF/PICSEL

Proroctwo św. Malachiasza właśnie się wypełnia? To tragiczny koniec świata, jaki znamy?

Przepowiedni końca świata jest chyba już niezliczona ilość. Powstają one od zarania dziejów i wciąż chętnie są tworzone przez współczesnych jasnowidzów.

Wśród nich mają swoje miejsce także wizje innego końca - końca Kościoła Katolickiego. O nim właśnie w swoich przepowiedniach mówił św. Malachiasz, a jego słowa dotyczące końca tej instytucji powstały już w XII wieku.

Malachiasz przyszedł na świat w Irlandii, a w 1119 roku przyjął święcenia kapłańskie. Następnie został biskupem, a podczas swojej służby Bogu dużo podróżował i znany był z przewidywania przyszłości.

To właśnie jemu przypisuje mu się między innymi wielką przepowiednię, w której opisał 112 papieży. A wizja ta ma kończyć się ponoć na obecnym papieżu... Papieżu Franciszku.

Według słów Malachiasza ostatni papież Kościoła Katolickiego, zasiadający na watykańskim tronie, miałby panować w czasie największych prześladowań, zaś koniec jego pontyfikatu to koniec świata, jaki znamy.

"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego na tronie zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec" - prawił św. Malachiasz

Jak widać słowa te mogą wzbudzać grozę i niepewność, a domysły, że ostatnim papieżem może być właśnie Franciszek bierze się stąd, że Malachiasz wymienił 112 papieży, gdzie pierwszy z nich panował za czasów proroka.

Przedostatni duchowny w przepowiedni powiązany jest z symbolem oliwki, a Benedykt XVI wywodzi się z zakonu benedyktynów, których symbolem jest nic innego, jak gałązka oliwna.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 7: Maurycy Araszkiewicz i Izabela SłoniewskaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas