Reklama

Reklama

Przestaw okna na tryb zimowy! O tym triku mało kto wie

W oknach PCV możliwe jest kontrolowanie docisku uszczelki, dzięki czemu nadzorujemy moc przepływu powietrza. Niewiele osób korzystać z opcji regulowania szczelności. To błąd, ponieważ zmieniając tryb z letniego na zimowy, możemy zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, a w konsekwencji zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jak ustawić tryb zimowy? Podpowiadamy!

Tryb zimowy w oknach PCV: Czemu służy?

Tryb zimowy, który możemy ustawić w oknach PCV to nic innego,  jak mocniejszy docisk uszczelki do framugi okna. Dzięki niemu zimne powietrze nie przedostaje się do pomieszczenia. Ograniczenie cyrkulacji ma oczywiście zarówno plusy,  jak i minusy. Przepływ powietrza jest ważny, ponieważ brak dostępu do świeżego powietrza sprzyja rozwojowi uczuleń i alergii. Jednak nadmierny przepływ powietrza w domu, zwłaszcza w miesiącach zimowych sprawia, że rachunki za ogrzewanie rosną. 

Stopień docisku uszczelki można kontrolować w prosty sposób. Służy do tego metalowa śruba umieszczona na skrzydle okna. Jak się nią posługiwać?

Reklama

Czy każde okna mają tryby: zimowy i letni?

Większość nowoczesnych okien  PCV jest wyposażona w tryb letni i zimowy. Jeśli nie wiesz, w jakim trybie aktualnie działają twoje okna, znajdź śrubę i sprawdź jej ustawienie względem uszczelki. Grubsza strona oznacza tryb zimowy, z kolei węższa sygnalizuje tryb letni. To prostsze niż myślisz!

Jak ustawić tryb zimowy w oknach? To prostsze niż myślisz!

Jeśli chcemy przestawić okna na tryb zimowy, powinniśmy zaopatrzyć się w klucz imbusowy, który umożliwi nam to zadanie. Należy zlokalizować metalową śrubę w skrzydle okna, a potem  przekręcić ją o 90°.

Wiosną, chcąc zmienić tryb z powrotem na letni, należy przekręcić śrubę w odwrotnym kierunku.

Czy każde okna mają tryby: zimowy i letni?

Większość nowoczesnych okien PCV jest wyposażona w tryb letni i zimowy. Jeśli nie wiesz, w takim trybie aktualnie działają twoje okna, znajdź śrubę i sprawdź jej ustawienie względem uszczelki. Grubsza strona oznacza tryb zimowy, z kolei węższa sygnalizuje tryb letni. To prostsze niż myślisz! 

***

Przeczytaj również: 

Najgorsze fryzury dla pań po 50-tce. Bezlitośnie postarzają

Kulinarne sposoby na walkę z przeziębieniami i wzmocnienie odporności

Wiktoria Gąsiewska w bardzo skąpym stroju. "Ruch biustu bezcenny"!

Zobacz również:  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: okna uszczelnianie | okna tryb zimowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy