Reklama

Reklama

Rekord Guinnessa pobity. Ta nastolatka ma najdłuższe nogi na świecie!

Maci Currin, 18-latka pochodząca z Teksasu pobiła rekord Guinnessa. Dziewczyna oficjalnie została uznana za właścicielkę najdłuższych nóg na świecie (wśród kobiet i nastolatków). Maci Currin chce zostać najwyższą na świecie profesjonalną modelką. Ile ma wzrostu?

Ma najdłuższe nogi na świecie: ile mierzą?

W Księdze Rekordów Guinessa można znaleźć wiele nietypowych rekordów, takich jak: największa liczba spinaczy do bielizny przypiętych do twarzy w minutę czy największa rozpiętość otworu gębowego. Pośród nich rekord Maci Currin wydaje się całkiem zwyczajny.

Nastolatka pochodzi z Teksasu w Stanach Zjednoczonych i właśnie została uznana za  posiadaczkę najdłuższych nóg na świecie. Lewa noga Currin mierzy 135,3 cm, a prawa 134,3 cm.

Maci Currin jest wyjątkowo wysoka. Dziewczyna ma ponad 208 cm wzrostu. Jak łatwo można wyliczyć, kończyny dolne nastolatki stanowią aż 64 proc. jej wysokości. To bardzo dużo, ponieważ zazwyczaj, jeśli nogi stanowią połowę wysokości, uznaje się je za okazałe.

Reklama

Maci Currin chce zostać modelką. Ma do tego predyspozycje!

Statystyki pokazują, że długość nóg u przeciętnej kobiety to około 80 centymetrów (przy wzroście około 165 cm). Oczywiście u pań mierzących powyżej 170 centymetrów kończyny dolne są odpowiednio dłuższe. Najsłynniejsze światowe modelki mogą pochwalić się długością nóg wynoszącą powyżej 100 centymetrów. Kończyny dolne Anji Rubik mierzą aż 110 centymetrów.

Księga Rekordów Guinnessa przygotowała z okazji pobicia rekordu krótki materiał dotyczący Maci Currin. Dziewczyna opowiedziała w nim, jak wygląda jej życie: czym zajmuje się na co dzień i co chce robić w przyszłości. Nastolatka zaznaczyła, że rówieśnicy nigdy nie dokuczali jej z powodu rekordowo długich nóg. W konsekwencji zawsze uznawała je za swój atut.

Maci Currin borykała się jednak z innym problemem. Zawsze górowała nad rówieśnikami.  Chociaż rosła systematycznie, już w przedszkolu była najwyższa z klasy.

18-latka ma już plany na przyszłość. Chce wykorzystać swój wyjątkowy wzrost i zająć się profesjonalnie modelingiem. Amerykanka już teraz robi karierę w mediach społecznościowych, szczególnie na TikToku. Ma nadzieję, że 208 centymetrów wzrostu pozwoli jej zostać najwyższą modelką na świecie. 

***
Przeczytaj również:


Skurczone ubrania. Jak je odratować?

Wraca moda na dzwony. Rozcięcie na nogawkach to hit sezonu!

Doda nie spocznie! Chce rozwodu kościelnego z Emilem!

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rekord Guinessa | najdłuższe nogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy