Reklama

Rośliny doniczkowe bezpieczne dla zwierząt

Psy i koty mają tendencję do podgryzania i zjadania roślin doniczkowych. Okazuje się, że niektóre z nich mogą być trujące. Jakich roślin powinniśmy unikać, a które są bezpieczne dla naszych czworonogów?

Zacznijmy od roślin, które z czystym sumieniem możemy trzymać w mieszkaniu. Zaliczają się do nich wszystkie paprocie. Jeśli jednak jesteśmy opiekunami bardzo ciekawskiego kota, może się zdarzyć, że będzie on często trącał poruszające się listki łapkami, co nie wróży paproci długiego życia. Przy takich zwierzakach lepiej sprawdzi się np. fiołek.

Kolejna bardzo bezpieczna roślina to zielistka. Może nie jest ona wyjątkowo efektowna, ale to właśnie od niej często zaczynamy swoją przygodę z roślinami doniczkowymi.

Musimy przy tym pamiętać, że nasze zwierzę może mieć uczulenie na daną roślinę, nawet gdy nie jest ona trująca. W takiej sytuacji najlepiej pozbyć się jej z domu, by nie narażać go na działanie alergenów.

Reklama

Wiele roślin domowych, również pięknie kwitnących, może zaszkodzić naszym pupilom. Jedną z nich jest fiołek alpejski, zwany też cyklamenem. Inny przykład to różaneczniki i azalie, a także difenbachia. Niektóre z tych roślin są trujące również dla ludzi.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? O tym wszystkim w studiu "Dzień Dobry TVN" opowiedział ogrodnik Łukasz Skop. Obejrzyj poniższy materiał.

x-news/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koty | Psy | zwierzęta | domowe rośliny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy