Reklama

Reklama

Rossmann wstrzymał sprzedaż świątecznych szklanek. GIS wydał ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o kolejnym produkcie, który zostaje wycofany ze sprzedaży. - W próbkach szklanek z motywem bałwanka stwierdzono wysokie poziomy migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Ostrzeżenie GIS: Niebezpieczny produkt

Główny Inspektorat Sanitarny kontroluje sprzedawane towary w różnych sklepach. W trakcie badań wykrywa nieprawidłowości, które pojawiły się w danej partii produktu i podejmuje decyzje o wycofaniu towarów z obiegu, gdy mogą doprowadzić do uszkodzenia zdrowia lub życia klienta.  

Oficjalne komunikaty GIS publikowane są na stronie gov.pl. Ostatni z nich dotyczy szklanek, które sprzedawane były w sklepie Rossmann. 

- W próbkach szklanek z motywem bałwanka zbadanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, wchodzących w skład zestawu dwóch szklanek (zdjęcie poniżej), stwierdzono wysokie poziomy migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża - czytamy w ostrzeżeniu. 

Reklama

Rossmann wycofuje ze sprzedaży szklanki

Jak poinformował GIS, firma Rossmann wstrzymała już sprzedaż kwestionowanych szklanek. Produkt został także wycofany ze sprzedaży internetowej. - Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie - informuje GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: eloy Christmas SZKLANKA 300 ml 2 szt.
  • Nr partii: 061132 170
  • Nr kodu kreskowego: 8 720573 443425
  • Importer: Koopman International b.v. Distelweg 88, 1031-HH Amsterdam, Holandia
  • Dla: Rossmann SDP sp. z o.o., ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź
  • Wyprodukowano w ChinachINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GIS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy