Reklama

Reklama

Rybacy wyciągnęli go z wody. To zapowiedź kataklizmu

Rybacy z Chile wyłowili z wody gigantyczne morskie stworzenie, którego ciało mierzyło sześć metrów! Wśród lokalnej społeczności zapanowało poruszenie, według wierzeń pojawienie się "węża morskiego" zwiastuje bliskie nadejście kataklizmu.

Jedne z najdłuższych ryb świata

Wstęgor królewski czy król śledziowy to wyjątkowy gatunek ryby głębinowej, który zasiedla Ocean Indyjski, Pacyfik, Atlantyk oraz Morza Północne i Śródziemne. Wstęgory należą do najdłuższych ryb świata. Potwierdza to znalezisko rybaków z miejscowości Arica w Chile, którzy kilka dni temu wyłowili sześciometrowy okaz. Wyciągnięcie tak długiej ryby z wody wymagało użycia dźwigu, co zgromadziło na brzegu rzesze mieszkańców Arica, którzy chcieli przyjrzeć się z bliska niecodziennemu okazowi. Filmy ukazujące proces wyciągania wstęgora z wody stały się wiralem w sieci. Budzą ogromne zainteresowanie na całym świecie.

Reklama

Wstęgory zazwyczaj żyją ukryte w morskich odmętach, a do powierzchni zbliżają się jedynie w przypadku choroby, zbliżającej się śmierci, gdy się rozmnażają lub wyczują ruchy płyt tektonicznych. Pojawienie się tych ogromnych ryb w wodach przybrzeżnych skłoniło lokalne władze do podjęcia śledztwa w tej sprawie.

Najbardziej toksyczne ryby >>

Zapowiedź nadchodzącego kataklizmu

Wstęgory przez niektórych uważane są za zwiastunów kataklizmów, bywają nazywane “rybami trzęsień ziemi". Tego typu przesądy mogą być efektem zjawiska zaobserwowanego w Japonii w 2011 r. Przed potężnym trzęsieniem ziemi, które doprowadziło do katastrofy elektrowni jądrowej w Fukushimie, zaobserwowano znaczną liczbę tych stworzeń w lokalnych wodach. Japończycy (i nie tylko) uważają ogromne ryby za zły omen zwiastujący nadejście trzęsień ziemi i tsunami.

Największe katastrofy elektrowni jądrowych >>

Król śledzi wymaga szacunku

Wstęgory mają ciała przypominające srebrzystą wstęgę i w podobny sposób poruszają się w wodzie. Istnieją przepuszczenia, że to właśnie te ogromne ryby stały się przyczyną powstania legend o istnieniu węży morskich. Zdobią je płetwy, które w głębinach mają prawdopodobnie jaskrawoczerwoną barwę, jednak na powierzchni bardzo szybko ich kolor blednie. Wstęgor pojawiał się także w nordyckich wierzeniach. Zdaniem wikingów był on królem śledzi. Należał mu się szacunek, bo jeśli poczułby się urażony, odpłynąłby w siną dal, zabierając ze sobą wszystkie śledzie z lokalnych łowisk.

Miał być powrót upałów, a będzie ochłodzenie. Zmiany w pogodzie >>

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wstęgor królewski | ogromna ryba | zwierzęta wodne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy