Rzym i Jerozolima

Historia dwóch starożytnych miast - Rzymu i Jerozolimy i narastający konflikt, którego echem jest współczesny konflikt na Bliskim Wschodzie.

Autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego narody, które współistniały ze sobą nagle stanęły po przeciwnych stronach barykady.

Reklama

"Doskonałe studium porównawcze... Rzym i Jerozolima zainteresuje czytelników nie tylko z kręgów uniwersyteckich i religijnych. Świat rzymski od pewnego czasu stał się zwierciadłem dla naszych obaw i niepokojów cywilizacyjnych. Jeśli na obliczu XIX i XX wieku wycisnął piętno upadek Bastylii, to można czasami odnieść wrazęnie, że wiek XXI jest kształtowany przez upadek Jerozolimy przed blisko dwoma tysiącami lat." Tom Holland "The Sunday Times"

Martin Goodman- wykładowca na uniwersytecie w Birmingham i w Oksfordzie, członek brytyjskiej Akademii Nauk, jest jednym z najwybitniejszych na świecie znawców rzymskiego i żydowskiego świata. Książka Rzym i Jerozolima, wydana po raz pierwszy w 2007 roku w Wielkiej Brytanii, została uznana za jedną z najciekawszych i najważniejszych publikacji z historii starożytnej, jakie ukazały się w ostatnich latach.

Martin Goodman
Rzym i Jerozolima zderzenie antycznych cywilizacji
przekł. Olga Zienkiewicz

Dowiedz się więcej na temat: konflikt | Rzym | Jerozolima

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje