Shopee wycofuje się z Polski. Podano konkretną datę

Shopee postanowiło zakończyć działalność na polskim rynku. Komunikat w tej sprawie czeka na wszystkich klientów platformy na oficjalnej stronie. Wiadomo, co się stanie ze złożonymi już zamówieniami.

Shopee jest singapusrską platformą sprzedażową, która należy do koncernu Sea Limited
Shopee jest singapusrską platformą sprzedażową, która należy do koncernu Sea LimitedSOPA Images/SIPA/SIPA/East NewsEast News

Shopee kończy działalność w Polsce

Klientom odwiedzającym oficjalną stronę Shopee od razu wyskakuje komunikat dotyczący wycofania się przedsiębiorstwa z polskiego rynku.

Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska zakończy działalność 13 stycznia 2023 r. o godz. 23:59

Na oficjalnej stronie podano również informacje dotyczące zamówień. Okazuje się, że klienci, którzy czekają na paczki, nie mają powodów do obaw. "Od 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana. Zamówienia złożone przed 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 zostaną zrealizowane standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla Użytkowników, którzy złożyli zamówienia na naszej platformie - dodano.

Co to Shopee?

Shopee jest singapurską platformą sprzedażową, która należy do koncernu Sea Limited. Swoją działalność rozpoczęła w 2015 roku, ale na rynek polski trafiła dopiero sześć lat później.

Na platformie widnieje nie tylko własny sklep Shopee, ale przedsiębiorstwo umożliwia również kupowanie od zewnętrznych sprzedawców. Można tam zamówić m.in. ubrania, elektronikę, kosmetyki i różnego rodzaju akcesoria.

Działania marketingowe pozwoliły firmie na zyskanie popularności w Polsce. Wielu osobom zapadła w pamięć reklama, w której wykorzystano piosenkę "Baby Shark". Promowanie platformy w ten sposób nie spodobało się wszystkim. Nie zabrakło więc słów krytyki pod kątem reklamy.

***

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 41: Riya SokółINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas