Reklama

Reklama

Sklepy będą czynne krócej? "Solidarność" apeluje do POHiD!

W obliczu kryzysu energetycznego i wszechobecnej drożyzny związkowcy z handlowej "Solidarności" wystosowali apel, w którym wnioskują o skrócenie godzin pracy supermarketów i dyskontów. Zwracają też uwagę na ciężką sytuację pracujących w tych sklepach osób.

O skrócenie godzin otwarcia największych sieci handlowych w Polsce zwrócili się do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji związkowcy z handlowej "Solidarności". Uważają oni bowiem, że praca do późnych godzin nocnych, szczególnie teraz, w obliczu szalejącej drożyzny i kryzysu energetycznego jest pozbawiona ekonomicznego sensu. 

Związkowcy "Solidarności" wskazali na wyniki sprzedaży i zauważyli, że po godzinie 21.00 ruch w hipermarketach znacznie spada, a utarg w ostatniej godzinie działania sklepów stanowi poniżej 1 proc. całodziennych przychodów. W dyskontach jest to zaledwie 2 proc. 

Reklama

Zobacz również: Porównał ceny w polskim i czeskim sklepie. Gdzie jest drożej? "Obłęd"

"Solidarność" apeluje o skrócenie godzin pracy supermarketów. Chodzi o oszczędność i komfort pracowników!

Związkowcy zwrócili także uwagę na sytuację pracowników sklepów, dla których tak późne godziny zamknięcia są wyjątkowo uciążliwe. Nie kończą oni przecież pracy równo z wybiciem godziny 22.00, ale co najmniej 30 minut później. Czasem obowiązki związane z rozliczeniem utargu, posprzątaniem sklepu i przygotowaniem go na kolejny dzień zajmują jeszcze więcej czasu. 

To jednak nie wszystkie argumenty związkowców - "Solidarność" przekonuje, że skrócenie godzin otwarcia sklepów pozwoli, przynajmniej częściowo, zniwelować problem braku rąk do pracy i przeciążenia pracowników oraz przynieść sklepom spore oszczędności w zakresie zużycia energii. 

- napisano w piśmie do POHiD.

"Solidarność" apeluje więc o skrócenie godzin pracy zarówno dużych supermarketów i hipermarketów jak i dyskontów spożywczych do godz. 21.00. Co myślicie o tych postulatach? 

Zobacz również:

Tyle może kosztować karp na święta! Znacznie drożej niż przed rokiem! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: supermarket | kasjerzy | "Solidarność" | godziny otwarcia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy