Śmierć i dziewczyna

W Szubinie, niewielkim miasteczku koło Bydgoszczy, życie toczy się własnym, leniwym rytmem. Czas i przestrzeń zamknięte są w ramach lokalnej codzienności i wydawać by się mogło, że nic już tego nie odmieni.

Pewnego dnia dziwną ospałość miasta przerywa nagle tragiczna wiadomość: Ktoś otruł ubogą rodzinę Maryli i Janusza Malików. Rodziców wraz z czwórką dzieci znaleziono martwych w ich własnym domu przy suto zastawionym stole. Komu mogło zależeć na śmierci tych niepozornych ludzi? Prywatnego śledztwa podejmie się Dorota, młodsza siostra Janusza. Czy przerażająca prawda okaże się lepsza od bolesnej niewiedzy?

Reklama

Są rzeczy, o których na co dzień nie potrafimy spokojnie myśleć. To właśnie o nich pisze w swojej najnowszej książce Andrzej Klawitter.

Andrzej Klawitter w 2006 r. otrzymał nagrodę za powieść dla młodzieży "Jedynaczka" w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa Telbit na powieść dla młodzieży. Jest autorem, który nie trzyma się jednego gatunku literackiego ani też jednej tematyki. Zadebiutował w 1984 r. słuchowiskami SF w konkursie IV Programu PR, w którym "Operacja" otrzymała I nagrodę, a "Granica" została przez PR zakupiona.

Jego debiut książkowy to powieść political-fiction "N N". Kolejne książki - "Kaja i Anna", "Labirynt zazdrości" i "Sumienie zła" - poruszają sprawy współczesnej polskiej obyczajowości. W 1996 r. wydana została jego pierwsza powieść dla młodzieży, "Licealiści".
Andrzej Klawitter
Śmierć i dziewczyna

Dowiedz się więcej na temat: powieść | dziewczyna | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje