Strona, którą wybierasz do spania nie jest przypadkowa. Oto co o tobie mówi

Każdorazowo wybierasz prawą stronę łóżka? A może bez względu na jego ułożenie zawsze kładziesz się po lewej stronie? Jak się okazuje, ma to większe znaczenie, niż może ci się wydawać. Naukowcy udowodnili bowiem, że strona łóżka, po której najczęściej śpimy, mówi sporo o naszym charakterze. Możesz się zdziwić.

Którą stronę łóżka zazwyczaj wybierasz? To świadczy o twoim charakterze
Którą stronę łóżka zazwyczaj wybierasz? To świadczy o twoim charakterze123RF/PICSEL

Sen, będąc podstawową, biologiczną potrzebą organizmu, ma niebagatelne znaczenie w jego funkcjonowaniu. Wysypiając się, znacznie łatwiej radzimy sobie bowiem ze stresem w ciągu dnia, efektywniej pracując i ucząc się, znacznie łatwiej się koncentrując, a dodatkowo również zyskując energię i dobry humor.

Zdrowy sen wpływa też na regenerację organizmu, wzmacniając jednocześnie układ odpornościowy czy oczyszczając mózg z toksyn. Dobry sen to z reguły ten, który trwa około 7 godzin dziennie. Kiedy jednak następnym razem udasz się do łóżka, marząc o wygodzie, regeneracji i odpoczynku, przyjrzyj się nieco dokładniej, którą jego stronę wybierasz. Jak się okazuje, sporo powie to o twoim charakterze.

Po której stronie łóżka spać? Naukowcy przyjrzeli się temu dokładniej

Jak wynika z ustaleń ekspertów, wybór konkretnej strony łóżka mówi wiele o osobowości danej osoby. Ma ona determinować jej charakter, wskazując czy ta jest skłonniejsza do optymistyczniejszych, szczęśliwszych myśli i działań, czy wręcz przeciwnie - lubi wnieść do swojego życia nieco pesymizmu.

Zespół badaczy, zebrany na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli Premier Inn, przeprowadził eksperyment dotyczący zależności pomiędzy wyborem konkretnej strony łóżka a poziomem zadowolenia z życia. W tym celu eksperci przeanalizowali przyzwyczajenia około 3 tysięcy osób, wkrótce dochodząc do zaskakujących wniosków.

Strona, po której śpimy, ma znaczenie w kontekście naszego nastroju
Strona, po której śpimy, ma znaczenie w kontekście naszego nastroju123RF/PICSEL

Czy strona łóżka ma znaczenie? To wiele mówi o tobie

Naukowcy ocenili, że strona, po której śpimy, ma niezaprzeczalne znaczenie w kontekście naszego nastroju. Co więcej dowiedli, że jeśli postanowimy ją zmienić, możemy odczuwać pewien dyskomfort.

Na podstawie analizy przyzwyczajeń osób biorących udział w badaniu naukowcy określili, że osoby śpiące po prawej stronie łóżka z natury bywają bardziej pesymistyczne i marudne niż te, które wybierają częściej jego lewą stronę. Mają jednak posiadać znacznie większą tendencję do zarabiania więcej.

Ci drudzy zaś, kładąc się częściej po lewej stronie łóżka, mają być nie tylko pewniejsi siebie i pogodniejsi, ale również szczęśliwsi. Do tego lepiej znoszą stresujące sytuacje, w momentach kryzysowych zachowując spokój i zimną krew. Wykazują też pozytywny stosunek do świata.

„Zbliżenia”. Dorota Kośmicka. O odkrywaniu gwiazd i recepcie na hit serialowyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}