Reklama

Szybkie zakupy przez internet dzięki mobilnej bankowości!

Mobilna bankowość dała szersze pole do manewru, jeśli chodzi o zakupy. Dzięki niej liczba Polaków, którzy decydują się na nabycie produktów przez internet, z roku na rok rośnie. Dlaczego warto zrobić zakupy przez internet, jak wykorzystać do tego mobilną bankowość i jak wybrać bank, który zaproponuje najlepsze rozwiązania?

Dlaczego warto robić zakupy przez internet?

Skąd wynika popularność zakupów online? Zakupy przez internet pozwalają przede wszystkim na dokonanie zakupów bez wychodzenia z domu, a także na dostęp do produktów, które nie są dostępne w znajdujących się w naszej miejscowości sklepach stacjonarnych. Ponadto można dzięki nim trafić na prawdziwe okazje cenowe i oszczędzić nieco pieniędzy do domowego budżetu. Wystarczy tylko przejrzeć dobrze oferty na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych, by znaleźć interesujący produkt, dostosowany do swoich potrzeb i w niskiej cenie. Bardzo istotna jest tu aplikacja, która pozwoli na szybkie i bezpieczne wykonanie zakupów, bez względu na miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy.

Reklama

Bankowość mobilna a zakupy przez internet

Jeszcze kilka lat temu przy wykonywaniu przelewu konieczne było zalogowanie się na swoje konto do banku i wpisanie jednego z kodów autoryzacyjnych. Gdy korzystaliśmy z sieci przez urządzenie przenośne, jak np. smartfon, stanowiło to spore utrudnienie. Obecnie banki coraz częściej udostępniają aplikacje mobilne, które w celu autoryzacji operacji wymagają zwykle numeru PIN oraz przepisania określonego kodu. Bardzo popularnym rozwiązaniem tego typu jest BLIK. Więcej informacji o tym systemie znajdziesz TUTAJ! Ten system płatności mobilnych skonfigurowany z wieloma bankami pozwala na sprawne dokonanie płatności w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Nie trzeba mieć ze sobą portfela z kartą, by szybko zrealizować płatność. Wystarczy do tego smartfon lub iPhone z zainstalowaną aplikacją banku oraz z uruchomionym internetem mobilnym.

Jak wybrać bank najlepszy do zakupów przez internet?

Najlepszy bank do zakupów przez internet to taki, w którym aplikacja mobilna jest jak najbardziej rozbudowana i oferuje szereg opcji, nie tylko takich jak sprawdzanie stanu konta oraz wyciąg z rachunku, ale również narzędzia do analiz. Zapewniają one kontrolę wydatków we wskazanym przedziale czasu, w podziale na różne kategorie. Równie ważne są metody autoryzacji. Powinny być one jak najmniej skomplikowane, ale jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo naszych środków zgromadzonych na koncie. Dlatego pamiętaj o tym, by regularnie aktualizować oprogramowanie na swoim telefonie i komputerze (w tym system operacyjny i przeglądarki internetowe) - dzięki temu unikniesz wirusów mogących wykradać twoje dane. Banki jednak dużą część odpowiedzialności za bezpieczeństwo biorą na siebie, stosując rozmaite metody autoryzowania transakcji, wykorzystując w nich często najnowsze technologie. Wśród takich metod autoryzacji, oprócz tych związanych z kilkoma kodami (np. PIN, a następnie kod generowany losowo przez aplikację), znajdują się akceptacja SMS-owa (na wskazany przez nas wcześniej numer telefonu) lub też przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych (ta opcja jest dostępna w przypadku dysponowania jednym z najnowszych modelów telefonu).

Najlepsze konto bankowe z aplikacją mobilną do zakupów przez internet warto wybrać na podstawie publikowanych rankingów. Ich ilość jest jednak duża. Jak więc wybrać taki ranking, w którym znajdziemy miarodajne dane? Należy wziąć pod uwagę te rankingi, które są aktualizowane co miesiąc i zawierają opinie użytkowników konta, wraz z wystawianymi przez nich ocenami. Znajdują się na nich bieżące informacje, dzięki którym można trafić dodatkowo na atrakcyjne promocje dla nowych klientów, w postaci chociażby dodatkowych środków przelewanych na konto czy też bonów i zniżek na zakupy w sieciach wybranych sklepów, po spełnieniu określonych uprzednio przez bank kryteriów.


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama