Ta maść z apteki kosztuje 20 złotych, a działa cuda. Skóra będzie ci wdzięczna

Maść z żyworódki to niezbyt drogi sposób na wiele problemów ze skórą. Okazuje się, że specyfik, który kupimy w każdej aptece, zawiera ogrom drogocennych składników, które działają na różne dolegliwości skórne, z którymi możemy się borykać. Na co więc najlepiej stosować maść z żyworódki?

Maści w domowej apteczce to relikt? Nic podobnego!
Maści w domowej apteczce to relikt? Nic podobnego!123RF/PICSEL

Czym jest maść z żyworódki i co zawiera?

Żyworódka pierzasta, a po łacinie Kalanchoe daigremontiana, to roślina z rodziny gruboszowatych. Pochodzi z egzotycznego Madagaskaru, a w Europie, w tym i w Polsce, hodowana jest jako roślina doniczkowa z przeznaczeniem do domu.

Okazuje się, że ta roślina w swoich liściach kumuluje wszystko to, co najlepsze dla ludzkiej skóry, czyli:

  • mangan,
  • glin,
  • cynk,
  • selen,
  • bor,
  • miedź,
  • krzem,
  • potas,
  • witaminę C

Jak widać lista jest dość pokaźna i nie bez powodu maść z żyworódki nazywana jest "eliksirerm dla skóry". Maść z żyworódki wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe i immunomodelujące.

Na jakie dolegliwości maść z żyworódki?

Żyworódka przez swój bogaty skład działa na różne dolegliwości, a w tym na gojenie się ran i regenerację naskórka, owrzodzenia, wspomaga leczenie trądziku, czy odleżyn.

Wskazaniem do stosowania maści z żyworódki jest też sucha lub przesuszona skóra, zrogowaciały naskórek pięt. Maści tej można używać także w przypadku pojawienia się kurzajek, czy grzybicy.

Wspomaga także leczenie liszai, a nawet stosowana jest przy ukąszeniach owadów.

Maść z żyworódki na zmarszczki? Zaskakujące działanie

Ta kosztująca ok. 20-25 złotych maść działa też doskonale na zmarszczki. Warto więc stosować ją jako krem na noc, nakładając na twarz. Działa przeciwzmarszczkowo głównie dzięki zawartości witaminy C oraz E, ale także występowaniu flawonoidów.

Maść
Maść 123RF/PICSEL

Stosując maść z żyworódki jako tłusty krem na noc, możemy być pewni, że nasza skóra rano będzie nawilżona, promienista i bardziej sprężysta.

Naukowcy są pewni. Żyjesz w "błękitnej strefie"? Będziesz cieszyć się lepszym zdrowiemNewseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas