Reklama

Reklama

Tak w łatwy sposób rozpoznasz psychopatę. Te trzy tematy porusza najczęściej

Jakie tematy poruszają najczęściej osoby psychopatyczne? Okazuje się, że o niektórych rzeczach rozmawiają chętniej aniżeli osoby niewykazujące żadnych zaburzeń. Jak najprościej rozpoznać psychopatę? Być może te wskazówki pomogą ci zdemaskować ich wśród znajomych.

Osoba psychopatyczna to ktoś o wyraźnych zaburzeniach natury psychicznej. Wyróżniają się wśród innych specyficznym sposobem myślenia, odmiennym postrzeganiem otaczającego świata, a przebywając dłużej z taką osobą, można łatwo się zorientować, że coś jest nie tak. Osoby psychopatyczne bardzo często wykazują deficyty emocjonalne, a zachowaniem podkreślają swoją odmienność. Trudno zrozumieć im panujące normy i zasady, za wszelką cenę chcą postępować według własnych zasad i przekonań, mimo że może być to bardzo krzywdzące dla innych.  Jak się okazuje, najnowsze wyniki badań donoszą, że psychopaci chętniej poruszają niektóre tematy, czasem nawet dwa razy częściej od innych.   

Reklama

Badacze zdemaskowali psychopatów

Tezę tę potwierdzili niedawno naukowcy, którzy analizowali bacznie zjawisko psychopatii. Jak donoszą, osoby o zaburzeniach na tle psychicznym jednych tematów unikają, inne poruszają bardzo często. Potrafią być na tyle sprytni, że niekiedy maskują swoje oblicze, wydając się na pozór pozytywnymi, normalnymi ludźmi. W jakie konwersacje psychopaci najchętniej się wdają? Ta wiedza pomoże ci trzymać się od nich z daleka.

Czytaj również: Jak rozpoznać psychopatę?

Jak rozpoznać psychopatę?

Osobą, która postanowiła przyjrzeć się uważnie tokowi myślenia psychopatów, był profesor Jeff Hancock. Podczas swoich obserwacji zauważył, że psychopaci mają odmienne wzorce w mowie. Do tych wniosków doszedł dzięki rozmowom przeprowadzonym z 14 osobami psychopatycznymi - mordercami, odsiadującymi kary w kanadyjskich więzieniach.  

Konwersacje te naukowiec porównał następnie z rozmowami z 38 innymi skazanymi za morderstwa - u których nie stwierdzono zaburzeń psychicznych. Ku ogromnemu zdziwieniu profesora Hancocka, jego analizy wykazały, że psychopaci jako najatrakcyjniejsze tematy do rozmów szczególnie upodobali sobie trzy. Najchętniej i najbardziej żywo dyskutują oni o:

  • pieniądzach
  • jedzeniu
  • seksie

Mówią o tym nawet dwa razy częściej niż osoby zupełnie zdrowe. Należy pamiętać, że nie każdy lubiący rozmawiać na te tematy musi być psychopatą, eksperci jednak radzą, aby zawsze zachowywać czujność i ostrożnie zawierać nowe znajomości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychopata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy