Tango Seducción

Gorące tango w wykonaniu argentyńskich tancerzy - zmysłowe show taneczne z Buenos Aires "Tango Seducción" będzie można zobaczyć w maju i czerwcu w Polsce.

Tango Seducción zostało stworzone przez światowej sławy tancerza i choreografa Gustavo Russo. Gustavo wraz z dwudziestoma czołowymi artystkami i artystami argentyńskimi - tancerzami, muzykami i piosenkarzami, prezentuje publiczności z całego świata zupełnie nowe show tango - oryginalny, nowoczesny i bardzo widowiskowy spektakl taneczno-muzyczny. Po raz pierwszy w historii tango pokazane jest w najbardziej unikalny i oryginalny sposób - poprzez teatralne wykonanie tradycyjnego tanga, klasycznego baletu i nowoczesnego tańca.

Tango wywołuje wewnętrzny ogień, burzę, które uwodzą widzów. Tak gorący płomień na scenie mogą stworzyć tylko bardzo utalentowani i namiętni tancerze. I tylko tacy wchodzą w skład Tango Seducción. Tancerze przedstawiają solowe elementy tanga, taniec w parach i grupach złożonych z kilku par. Przedstawiają dramatyczne, ale i erotyczne sceny. Już druga część nazwy samego zespołu sugeruje charakter tanga (seducción z hiszpańskiego znaczy uwodzenie). W każdym ich ruchu widać wieloletnie doświadczenie i całkowite oddanie się swojej pracy, która stała się nie tylko ich największą pasją, ale również sposobem na życie - poświęcili mu się całkowicie. Gustavo Russo wybrał ich ze względu na talent i artyzm, a oni związali się z Tango Seducción, by móc się rozwijać i pokazywać to, co robią najlepiej.

Gustavo Russo stworzył to wszystko po to, by przybliżyć ludziom tango, jako formę artystyczną. Aby publiczność na całym świecie mogła prawdziwie przeżyć i odczuć to, co niesie ze sobą wyprawa w rzeczywistość tanga - śmiech, podekscytowanie, zazdrość, namiętność, pasję i miłość. Taka podróż odkrywa wszystkie emocje, jakie niesie ze sobą tango - w świat fantazji i marzeń.

Program występów Tango Seducción poświęcony jest trendom rozwoju i zmian w argentyńskim tangu - historycznym, artystycznym i duchowym, od wczesnych jego początków do chwili obecnej. Przedstawienie podzielone jest na trzy części - trzy różne sposoby przedstawienia kultury i historii tego tańca.

Część pierwsza (humorystyczna) opowiada historię narodzin tanga. Opisuje sytuację społeczną tamtych czasów. Pokazane jest nocne życie Buenos Aires najniższej grupy społecznej XIX w., jako antykulturę - łatwe dziewczęta i pijący alkohol mężczyźni. Charakter tamtej sytuacji przedstawiony jest w kilku humorystycznych scenach tworząc obraz komiczny, żywy i uroczy.

Druga część (klasyczne tango) prezentuje obecny i tradycyjny styl tanga i jego muzyki, jako hołd składany wszystkim, którzy rozpropagowali ten taniec - kompozytorom muzyki, tancerzom i piosenkarzom. Pokazują w ten sposób klasyczny obraz tanga i drogę jego rozwoju.

Ostatnia część tworzy swego rodzaju album złożony z "migawek", krótkich epizodów niczym ze snu. Opowiada o mistycznej sile uwodzenia przez tango. Ten fragment składa się z trzech historii, trzech różnych stylów tanga - tradycyjnego tanga ("Czas i tancerz") oraz współczesnego ("Kobiece rozterki") i klasycznego baletu ("Uwodzenie"), oczywiście do muzyki charakterystycznej dla tanga. Całość jest oryginalnie przedstawiona, a muzyka orkiestry Astora Piazzolla, refleksyjna (jak sama filozofia tanga), zawierająca wszystkie uczucia, jakie w nim tkwią - samotność, oczekiwanie, pasję, zazdrość, zemstę, uwodzenie, iluzję, piękno, szczęście i miłość.

Trasa:

12 maja - Poznań ARENA
13 maja - Bydgoszcz OPERA NOVA
15, 16 maja - Gdynia TEATR MUZYCZNY
18 maja - Szczecin SALA OPERY NA ZAMKU
19 maja - Szczecin SALA OPERY NA ZAMKU
21 maja - Olsztyn TEATR IM. JARACZA
22 maja - Elbląg TEATR DRAMATYCZNY
23 maja - Płock SALA KONCERTOWA PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ
25 maja - Katowice GCK
27 maja - Kielce KCK
30, 31 - maja Białystok TEATR DRAMATYCZNY
1, 2 czerwca - Lublin CK AR
3 czerwca - Rzeszów FILHARMONIA RZESZOWSKA
5 czerwca - Warszawa SALA KONGRESOWA
6 czerwca - Łódź TEATR WIELKI
8 czerwca - Częstochowa FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA
9 czerwca - Wrocław TEATR POLSKI
12 czerwca - Kraków FILHARMONIA
13 czerwca - Wrocław TEATR POLSKI

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas