Reklama

Te znaki świadczą o tym, że nie jesteś z właściwą osobą. Związek może nie mieć przyszłości

Związki nie zawsze przynoszą nam uniesienia i pozytywne emocje. Wiele razy możemy czuć niepewność, smutek lub zawód. Relacja z drugą osobą jest nie zawsze łatwa. Jeśli nachodzą cię wątpliwości, czy twój wybranek jest tym jednym, powinnaś wziąć tych kilka aspektów pod uwagę. Sprawdź, czym może się objawiać związek z niewłaściwą osobą.

To nie jest idealny partner? 

Czym jest toksyczny związek? W ten sposób można zdefiniować relację, której celem jest kontrolowanie i podporządkowanie sobie drugiej osoby. Często w takich związkach można zauważyć manipulację, szantaż emocjonalny, przymus, obwinianie oraz poniżanie drugiej osoby. Powszechnie uznaje się, że zdrowe związki powodują w nas miłe emocje. Wiążą się z przypływami radości oraz lepszym samopoczuciem. W partnerze z zasady można odnaleźć wsparcie.

Określenie, czy jesteśmy z właściwą osobą, jest bardzo trudne. Często nasz osąd jest podyktowany subiektywnymi ocenami oraz uprzedzeniami. Nie wszystkie sytuacje, w których możemy się znaleźć, są proste do określenia. Jakie oznaki w związku mogą świadczyć o tym, że osoba, z którą jesteśmy, rzeczywiście nie jest tą jedyną?

Cechy toksycznego związku

Relacja z niewłaściwą osobą w ekstremalnych sytuacjach może mieć cechy toksycznego związku. W takich przypadkach czujesz się manipulowana lub gorsza od osoby, z którą jesteś. Poniżanie, szantaż emocjonalny, wyzwiska oraz przemoc werbalna to symptomy, na które trzeba bardzo uważać. Wyjście z takiej relacji może być trudne. Wykorzystywanie przez drugą połówkę twoich słabości, zdrady oraz brak zaufania to czerwone flagi, które powinny zwrócić twoją uwagę. Jeśli z dnia na dzień czujesz się coraz gorzej, może to być impuls do zmiany.

Reklama

Drobne kryzysy mogą przerodzić się w problem

Często można spotkać się z sytuacją, że bardzo lubimy drugą osobę, jednak nasz związek nie działa. Może to oznaczać, że to niewłaściwy moment na relację z tą osobą, nawet jeśli nie jest toksyczna.

Przyczyną takiej sytuacji mogą być wasze cele. W perspektywie długofalowej może się okazać, że nie pasują do siebie. Nawet jeśli dobrze się razem bawicie, wasze plany na przyszłość mogą się nie pokrywać. Zastanów się, czego oczekujesz od związku za kilka lub kilkanaście lat. Potrzeba stabilizacji, chęć założenia rodziny, czy wyprowadzka do innego miejsca to elementy, które mogą sprawić, że zaczniesz zastanawiać się, czy relacja ma sens.

W niektórych sytuacjach gorszy okres w związku nie musi oznaczać, że do siebie nie pasujecie. Każdy z nas przechodzi w życiu trudne chwile. Kluczem jest komunikacja. Weź pod uwagę emocje i uczucia partnera, zanim przejdziesz do kończenia relacji. Kryzys w związku może być tymczasowy.

Czy jest ktoś inny?

Zdarza się, że w związek wchodzimy z nudów lub z powodu innej osoby. Każdy inaczej radzi sobie z rozstaniami. Może to być powód, dla którego jesteśmy w obecnej relacji. Związek z niewłaściwą osobą może być także skutkiem zbyt szybkiego wejścia w relację. Warto spędzić chwilę czasu samotnie. Pozwoli to odkryć twoje prawdziwe potrzeby i wymagania.

Niezdrowa relacja może być także wtedy, kiedy jesteś w związku z osobą, która kocha kogoś innego. Może się to objawiać:

  • emocjonalną niedostępnością
  • konfliktami
  • obwinianiem drugiej połówki

Taka relacja może wpłynąć na twoją samoocenę. Jeśli jesteś nieszczęśliwa i czujesz się niedostatecznie dobra dla twojego partnera, to może być znak, że warto zerwać. Niedostępność emocjonalna i dystansowanie się także może być tego objawem. W takich sytuacjach najlepiej zadziała rozmowa. Dobra komunikacja powinna pomóc ci podjąć decyzję, czy osoba, z którą jesteś, jest tą właściwą.

Zobacz także:

Al Pacino w końcu skomentował ciążę swojej młodszej o 54 lata partnerki

Andrzej Sołtysik i Ewa Drzyzga byli kiedyś parą. Dlaczego im nie wyszło?

Joanna Opozda z zaskakującym wyznaniem na temat randkowania. Odpowiedziała na krążące plotki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: toksyczny związek | problemy w związku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy