Reklama

Ten kolor oczu najbardziej podoba się mężczyznom. Tak wynika z badań

Eksperci zatrudnieni przez brytyjską firmę produkującą szkła kontaktowe zbadali, jaki kolor oczu jest uznawany przez mężczyzn za najbardziej atrakcyjny. Do jakich wniosków udało im się dojść? Oto wyniki!

Popularna firma zajmująca się produkcją soczewek kontaktowych postanowiła sprawdzić, jaki kolor tęczówek u kobiet najbardziej podoba się mężczyznom. W tym celu powołała zespół ekspertów, którzy przeprowadzili nietypowe badanie.   

Jak przeprowadzono badanie atrakcyjności?

Aby przeprowadzić badanie eksperci stworzyli fikcyjne profile w aplikacjach randkowych, takich jak Tinder czy Bumble. Naukowcy komputerowo zmienili kolor tęczówek u pań. Zdjęcia znajdujące się na poszczególnych kontach nie różniły się niczym innym. Zarówno pozostałe aspekty wyglądu, jak i informacje o wieku, czy lokalizacji nie mogły mieć wpływu na wyniki badania.

Reklama

Eksperci po pewnym czasie postanowili zsumować liczbę reakcji na poszczególne zdjęcia. Jak się okazuje, kolor oczu miał duże znacznie dla panów korzystających z aplikacji randkowych.

Kobiety o tym kolorze oczu cieszą się największym powodzeniem

Największym zainteresowaniem cieszyły się profile niebieskookich kobiet. Mężczyźni najchętniej reagowali na ich zdjęcia.

Na podium znalazły się również panie o oczach koloru brązowego i zielonego. Nieco mniej "polubień" zdobyły kobiety o czarnych i fiołkowych oczach.  

Dlaczego mężczyźni wolą niebieskookie panie? Eksperci odpowiadają

Alexander Lapa, jeden z naukowców, którzy interpretowali wyniki badania, uważa, że duży wpływ na to, jakie kobiety postrzegane są za atrakcyjne ma przekaz płynący z mediów oraz kontent pojawiający się na social mediów.

Lapa  zauważą,  że zgrabne kobiety o blond włosach i niebieskich oczach zazwyczaj przedstawiane są jako wyjątkowo urodziwe. To podświadomie wpływa na codzienne wybory panów.

***

Przeczytaj również: 


Dwie głowy, jedno ciało. Jak dziś żyją bliźniaczki syjamskie?

Fryzury z PRL-u: Powinniśmy do nich wrócić, czy o nich zapomnieć?

Święta państwowe w Polsce. Które z nich są wolne od pracy?

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolor oczu | badanie atrakcyjności

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy