Reklama

Reklama

Ten trik z mikrofalówką pozwoli ci zaoszczędzić czas!

Od kiedy mikrofalówki zaczęły masowo pojawiać się w polskich domach, większość z nas odgrzewa w nich wcześniej przygotowane lub kupione posiłki. To bardzo szybki sposób, jednak pewien użytkownik TikToka wpadł na pomysł, jak jeszcze sprawniej przygotować jedzenie dla całej rodziny. Dzięki temu trikowi zaoszczędzisz czas i pieniądze!

Pomimo tego, że podgrzewanie jedzenia w kuchence mikrofalowej wydaje się rzeczą banalną, okazuje się, że nawet w tak prostej kwestii zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego. 

Użytkownik TikToka, Damien Saliens wpadł na pomysł, dzięki któremu oczekiwanie na obiad lub kolację będzie jeszcze krótsze. 

W krótkim filmiku pokazał trik na to, aby włożyć jednocześnie dwa talerze do mikrofalówki.

Mało kto podgrzewa tak jedzenie w mikrofalówce. Nietypowy trik z TikToka pozwala zaoszczędzić czas

Damien Salinas poinstruował użytkowników TikToka, jak można odgrzewać jedzenie na dwóch talerzach w tym samym momencie. Wystarczy ułożyć je stopniowo, wykorzystując do tego zwyczajny kubek, który będzie znajdował się na jednym, a podtrzymywał drugi z nich. 

Reklama

Dzięki temu trikowi nie trzeba dwa razy włączać mikrofalówki i marnować prądu. Rachunki są mniejsze, a co ważniejsze, możemy także zaoszczędzić czas. 

Chociaż porada Damiena Saliansa wydaje się genialna, wiele osób w komentarzach zarzucało mu, że przecież kubek rozbije się w kuchence mikrofalowej. 

On jednak uważa, że wcale nie. Ponoć podgrzewa w ten sposób swoje posiłki od dawna i ta metoda za każdym razem działa. 

Jakich naczyń nie wolno wkładać do mikrofalówki?

Niezależnie od wszystkiego, trzeba pamiętać, że, o ile szklane naczynia na ogół można wkładać do mikrofalówki, o tyle te wykonane z metalu, ze złotymi albo srebrnymi brzegami pod żadnym pozorem nie powinny się w niej znaleźć. 

Najlepiej jednak sprawdzić na stronie producenta poszczególnego kubka, czy nadaje się on do tego, by w bezpieczny sposób móc mógł służyć do podgrzewania jedzenia w kuchence mikrofalowej. 

Czytaj również: 

Fiołek Alpejski rozkwitnie pięknie na Boże Narodzenie. Triki

Barbara Krafftówna ma Covid-19

Szef Moderny: Niższa efektywność szczepionek wobec nowej mutacji 

Znany amerykański projektant mody nie żyje 

"The Voice of Poland". Kto awansował do finału? 

Zobacz także: 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje