Test na logiczne myślenie dla dzieci. Pobudź szare komórki do myślenia

Testy na inteligencję mogą przybierać różnorakie formy. Najczęściej jednak składają się z zadań oceniających odmienne obszary inteligencji. Mogą polegać na rozwiązywaniu problemów matematycznych, uzupełnianiu ciągów logicznych, słownictwie lub analizie wzorców. Oto jeden z bardzo prostych testów IQ. Powodzenia!

Jak szybko rozwiążesz dziecinnie prostą zagadkę?
Jak szybko rozwiążesz dziecinnie prostą zagadkę?Opracowanie własne/Canva Pro123RF/PICSEL

Łatwa zagadka na logiczne myślenie

Dzisiaj przedstawimy ci dziecinnie prostą łamigłówkę, której zadaniem jest pobudzenie twoich szarych komórek do myślenia. Regularne rozwiązywanie kreatywnych ćwiczeń, a zwłaszcza o poranku, potrafi mieć zbawienny wpływ na pracę mózgu i nasze samopoczucie. Spójrz na poniższe polecenie i postaraj się je rozwiązać w mniej niż 10 sekund. Jesteś gotowy? Start!

Jeśli dwa jabłka i dwie pomarańcze kosztują tyle samo, co trzy jabłka i jedna pomarańcza, ile kosztuje jedno jabłko w porównaniu z jedną pomarańczą?
Sprawdź się w naszych pozostałych zagadkach
Sprawdź się w naszych pozostałych zagadkach Opracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać nasze ćwiczenie na logiczne myślenie? Gratulacje! Oznacza to, że twoja inteligencja jest na bardzo wysokim poziomie. Natomiast jeżeli jednak nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Potraktuj to ćwiczenie jako formę zabawy.

Jedno jabłko kosztuje tyle samo co jedna pomarańcza.

Sprawdź nasze pozostałe zagadki:

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas