Reklama

Test osobowości, który wyjawi twoje skryte zmartwienia. Wybierz symbol, który cię pociąga

Symbole to znaki, które mają dwa znaczenia. Oprócz tego dosłownego, który obrazują, mają również drugie znaczenie, które zazwyczaj jest ukryte. W kulturze i wierzeniach istnieje wiele symboli, które obrazują emocje, uczucia czy postawy. Popatrz na obrazek z sześcioma symbolami. Który z nich najbardziej cię pociąga? Wybierz ten, który przemawia do ciebie bardziej niż pozostałe i sprawdź, co mówi to o twoich głęboko ukrytych problemach i zmartwieniach.

1. Kocioł - wiedza

Kocioł jest symbolem wiedzy i mądrości. W wielu mitologiach kocioł był używany, by połączyć się z zaświatami. Był używany również do wróżenia i przygotowywania posiłków. Kocioł symbolizuje wiedzę - dzięki niemu można było rozwijać swoje umiejętności wróżbiarskie i nie tylko. Jeżeli to właśnie symbol kociołka do ciebie przemówił, oznacza to, że odczuwasz potrzebę zwiększenia swoich umiejętności. Nie czujesz się najlepiej z tym, jakie kompetencje masz teraz i pragniesz je rozwijać.

Reklama

Zobacz również: Test osobowości: Która kobieta wygląda na szczęśliwą? To wyjawi twój wiek mentalny 

2. Wilk - niezależność i wolność

Wilk jest symbolem niezależności oraz wolności. Wilki są w stanie przetrwać na własną rękę i mimo życia w stadzie, są niezwykłymi indywidualistami. Trudno je udomowić, ponieważ zawsze przemawia przez nie ich prawdziwa natura, która domaga się wolności. Bardzo podobnie jest z tobą - być może twoje obecne życie nie pozwala ci na bycie sobą w pełni i to cię wewnętrznie ogranicza. Czujesz, że nie możesz robić tego, co naprawdę chcesz i wpływa to negatywnie na twoje samopoczucie oraz dobrostan.

Zobacz również: Test osobowości: Sprawdź swoją samoocenę. Test wyjawi, co o sobie myślisz 

3. Skarabeusz - odrodzenie

Skarabeusz dla Egipcjan był świętym żukiem. Symbolizuje odrodzenie. Jeżeli wybrałaś ten symbol, to bardzo możliwe, że w głębi czujesz potrzebę ponownego przeżycia pewnych chwil z twoich wspomnień. Możliwe, że dziś czujesz się już bardziej wartościowa, czy pewna siebie i chciałabyś wrócić do niektórych momentów, by pozmieniać bieg wydarzeń.

4. Łuk - ochrona przed złem

Łuk ze strzałą symbolizuje siłę, która chroni przed złem tego świata. Jeżeli więc wybrałaś ten znak, oznacza to, że odczuwasz silną potrzebę ochrony swoich najbliższych przed krzywdą i niesprawiedliwością. Być może w twoim otoczeniu znajdują się osoby, które wdały się w pewne konflikty, a ty nie wiesz, jak im pomóc i to cię martwi.

5. Rogi - potęga i siła

W wielu mitologiach, również w Biblii, rogi symbolizują potęgę i siłę. W dawnych czasach wielbiono zwierzęta posiadające rogi - rogi mają ogromną siłę, można zadać nimi śmiertelny cios. Jeżeli to właśnie symbol rogów do ciebie przemówił, to możliwe, że masz kompleks związany z twoją pozycją w otoczeniu. Chciałabyś, by twoja wewnętrzna siła się przebudziła i byś mogła wreszcie postawić na swoim. 

6. Lew - pewność siebie

Lew jest symbolem zwycięstwa, siły i odwagi, ale również pewności siebie. Lew symbolizuje potęgę, majestat, zwycięstwo. Jeżeli to właśnie ten symbol do ciebie przemówił, to najprawdopodobniej martwi cię twój brak pewności siebie, który jest źródłem wielu niedogodności w twoim życiu. Chciałabyś zrobić coś, co sprawi, że poczujesz się lepiej ze sobą i innymi w twoim otoczeniu.

Zobacz również: Gdzie chciałbyś pojechać na wakacje? Odpowiedź mówi sporo o twoim charakterze 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychotest | psychozabawa | psychologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama