Toksyczne związki

Toksyczne związki to książka o współuzależnieniu, czyli skłonności do związków, w których miłość mylona jest z posiadaniem, przywiązanie zamienia się w zależność, odpowiedzialność miesza się z poczuciem winy, troska przesiąknięta jest lękiem, a seks łączy się z nadużyciem lub nie dochodzi do głosu.

Pia Mellody uświadamia nam, że zrozumienie istoty współuzależnienia to klucz do uzdrowienia toksycznych relacji między rodzicami i dziećmi lub pełnych napięcia i cierpienia związków małżeńskich, problemów z autorytetami, skłonności do konfliktów w pracy.

Reklama

Autorka pokazuje również, że droga do uwolnienia się z tego chorobliwego stanu nie jest łatwa, bowiem prowadzi od wglądu w destrukcyjne doświadczenia z dzieciństwa, przez oczyszczanie się z toksycznych uczuć, aż po uczenie się budowania własnej tożsamości, zdrowych granic i partnerskich relacji ze światem.

Istotą tej książki jest myśl o zaopiekowaniu się cudownym, ale zranionym, "dzieckiem w sobie". Pia Mellody więc uczy nas, jak stać się dorosłą i otwartą na miłość osobą.

Pia Mellody - wybitna psychoterapeutka amerykańska, światowy autorytet w terapii uzależnień i zaburzeń emocjonalnych będących skutkiem doznanych w dzieciństwie nadużyć. Z prowadzonych przez nią warsztatów i terapii uzależnień korzystają ludzie na całym świecie, a jej poradniki są tłumaczonymi na wiele języków bestsellerami. Pia Mellody wykłada w The Meadows Treatment Center, w Wickenburgu, które jest ośrodkiem dla ofiar traumatycznych przeżyć, przemocy emocjonalnej i różnych form uzależnień.

Książkę wydało wydawnictwo Jacek Santorski & CO.

Dowiedz się więcej na temat: miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje