Reklama

Reklama

Trudne tematy dla mamy i taty

Książka jest adresowana do wszystkich rodziców i wychowawców dzieci w wieku od 4-12 lat, którzy chcieliby się dowiedzieć jak w sposób mało stresujący i rozsądny rozmawiać z dziećmi o trudnych nawet dla nas dorosłych sprawach.

Najistotniejszymi atutami książki są osadzenie jej w polskich realiach dzięki temu, że autorka jest polskim psychologiem oraz zabawne ilustracje.
Po co ta książka?
Od redaktora zamiast wstępu:
Trudne tematy dla mamy i taty to nie tylko poradnik poświęcony wychowaniu dzieci. To spora dawka wiedzy o sztuce życia w zwariowanym XXI wieku, który postawił przed współczesnymi rodzicami wyzwania, o jakich nawet nie śniło się ich rodzicom, nie oszczędzając im jednocześnie żadnego z "ponadczasowych" problemów wychowawczych.

Jak zbudować autorytet i go nie stracić? Jak uratować rodzeństwo przed bratobójczą walką? Jak rozwieść się, nie raniąc dzieci? Jak wprowadzić do domu nowego partnera? Jak ustrzec dziecko przed uzależnieniem od komputera? Jak rozmawiać o seksie? Jak sobie radzić z lękami, egoizmem, utratą pracy? Jak przeprowadzić dziecko przez chorobę i żałobę? Jak chronić przed złym dotykiem i przemocą?

Reklama

Najlepiej przeczytaj tę książkę od deski do deski - nigdy nie wiadomo, jakiemu problemowi trzeba będzie jutro stawić czoło. Jeśli chwilowo nie masz na to czasu, możesz korzystać z tej książki jak z zestawu pierwszej pomocy rodzicielskiej. Dzięki przejrzystemu układowi i pogrupowaniu zagadnień łatwo znajdziesz interesujący cię temat, a graficzne wyróżnienia pomogą wyłowić najważniejsze informacje i zapamiętać techniki skutecznego porozumiewania się w konkretnych sytuacjach. Sformułowanie tytułów w postaci pytań zachęca do udzielenia sobie jasnej odpowiedzi, która może stać się pierwszym krokiem do odważnej zmiany twoich dotychczasowych działań i przekonań.

Ta książka daje ci jako rodzicowi solidne narzędzie: strategie, które pomogą radzić sobie z piętrzącymi się problemami i pokażą, jak umiejętnie przekazywać dzieciom wartości i wzmacniać nadszarpnięte codziennymi zmaganiami więzi rodzinne, z pełnym szacunkiem zarówno dla potrzeb dzieci, jak i dorosłych. Bo wprawdzie nie ma uniwersalnego przepisu na dobre życie, ale nawet najtrudniejszą i najbardziej skomplikowaną codzienność można oswoić, pod warunkiem że włoży się w to dużo serca, wytrwałości i? odrobinę wiedzy.

Książka sięga do problemów, w których niejednokrotnie dorośli muszą najpierw zmierzyć się z własnymi słabościami i wątpliwościami. W niezwykle wyważony, pełen życzliwości i prostoty sposób autorka ukazuje konkretne sytuacje, kiedy górę mogą wziąć niekontrolowane reakcje dorosłych, wywołane lawiną emocji, oraz obrazuje sposób ich odbierania przez dzieci. Pierwotną motywacją, z jaką rodzic sięgnie po tę książkę, jest poszukiwanie pomocy dla dziecka, jednak przesiąknięta empatią i szacunkiem (również do samego siebie) lektura sprawi, że dorosły zacznie dostrzegać istotną zależność pomiędzy zachowaniami dziecka a własnymi. - z recenzji psycholog B. Klimek
Trudne tematy dla mamy i taty
Anna Jankowska

Wydawnictwo Zielona Sowa
Dowiedz się więcej na temat: książki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy