Reklama

Tylko 1 na 5 osób potrafi rozwiązać zagadkę piątej siostry. Podejmiesz wyzwanie?

Rozwiązywanie krzyżówek, sudoku, szarad i innych zagadek to świetny sposób na pobudzanie swojego mózgu do większej aktywności i skupienia. Jednocześnie jest to metoda przyjemna i zabawna. Aby pomóc w utrzymaniu mózgu naszych czytelników w dobrej kondycji, proponujemy trudną zagadkę - potrafi ją rozwiązać tylko 20 proc. ludzi. Podejmiecie wyzwanie?

Tylko 1 na 5 osób potrafi rozwiązać to zadanie

Ćwiczenie dla mózgu - tak można by nazwać zagadkę, którą proponujemy naszym czytelnikom. Gotowi? Oto ona: 

W domu mieszka pięć sióstr, każda z nich jest zajęta. Kasia czyta książkę, Asia gotuje, Basia gra w szachy, Ola robi pranie. Czym zajmuje się piąta siostra? 

Zastanów się dobrze i daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz. Jeśli mimo długiego rozpatrywania możliwości, nie wpadniesz na trop, poniżej znajdziesz podpowiedź, która ułatwi ci znalezienie rozwiązania.

Zobacz również: Tę banalną zagadkę dla czwartoklasisty rozwiążą nieliczni. Poprawną odpowiedź zna tylko 10 proc. osób

Reklama

Najczęściej pojawiająca się błędna odpowiedź

Najczęściej pojawiającą się błędną odpowiedzią jest: piąta siostra spisuj treść tej zagadki. Niestety nie takie jest rozwiązanie, bo siostra ma zajęcie podobne do pozostałych pięciu kobiet.

Twoja odpowiedź jest błędna i nie masz już pomysłu, czym może zajmować się piąta siostra? Nadchodzimy z odsieczą! W kolejnym akapicie znajdziesz podpowiedź.

Podpowiedź

Nadal nie udało ci się znaleźć rozwiązania? Gdy je przeczytasz, z pewnością powiesz: “Ach tak, to przecież oczywiste". Dlatego jeśli nadal nie jesteś pewien, podpowiadamy: zajęcie piątej kobiety związane jest z czynnością wykonywaną przez jedną z jej sióstr.

Główkuj dalej, a gdy będziesz już przekonany, że znasz odpowiedź, zajrzyj poniżej - umieściliśmy tam prawidłowe rozwiązanie.

Zobacz również: Tylko jedna na dziesięć osób rozwiąże tę zagadkę z czwartej klasy podstawówki. Podasz poprawny wynik?

UWAGA: Rozwiązanie zagadki

W treści zagadki podano, że Basia gra w szachy. Do tej gry potrzeba dwóch osób, dlatego rozwiązanie zagadki brzmi: Piąta siostra gra w szachy. 

Znałeś poprawną odpowiedź? Gratulacje! Jesteś w grupie 20 proc. spostrzegawczych osób, które zauważyły rozwiązanie w treści zagadki. Jeśli nie udało ci się tym razem, śledź na bieżąco nasz serwis i profil Interia Kobieta na Facebooku - często publikujemy różnorodne zagadki, zatem będziesz miał okazję się zrehabilitować i co najważniejsze w przyjemny sposób ćwiczyć swój mózg.

Zobacz również: Zagadka dla inteligentnych. Musisz rozwiązać ją w 10 sekund. Które drzwi wybierzesz?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka | mózg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy