Tylko 11 i 12 kwietnia. Biedronka ruszyła ze specjalną ofertą. Spiesz się

Nadszedł moment, na który wielu z nas czekało z niecierpliwością. Pierwsze polskie truskawki już pojawiły się w sklepach. O ich dostępności poinformowała na swojej stronie internetowej Biedronka. Jest jednak pewien haczyk — owoców jest bardzo mało, a ich ceny przyprawiają o zawrót głowy.

Pierwsze polskie truskawki już pojawiły się w Biedronkach. Ile kosztują?
Pierwsze polskie truskawki już pojawiły się w Biedronkach. Ile kosztują?123RF/PICSEL

Świeże polskie truskawki już dostępne w Biedronce. Ilość jest ograniczona

10 kwietnia sieć Biedronka ogłosiła dostępność polskich, świeżych truskawek w swoich sklepach.

To już oficjalne - wiosna zawitała do Polski, a do Biedronki polskie truskawki. Tym samym sieć rozpoczyna sezon na owoce, w których zaklęte jest piękne słońce
czytamy na oficjalnej stronie sieci

W tym roku sprzedaż polskich truskawek rusza dość wcześnie. To zasługa upraw szklarniowych, które zapewniają szybsze dojrzewanie owoców, a także większe plony.

Jednakże uprawa truskawek szklarniowych w Polsce jest jeszcze zbyt mała, by zaopatrzyć tak dużą sieć handlową na dłuższy czas. Z tego powodu pierwsze truskawki w Biedronce można kupić tylko przez dwa dni (10 i 11 kwietnia) i to nie w każdym sklepie.

Jakie truskawki dostaniemy już w Biedronce? Ta odmiana cieszy się dużą popularnością

Tegoroczne pierwsze polskie truskawki to odmiana Malling Centenary, która cieszy się ugruntowaną pozycją jako jedna z najpopularniejszych upraw szklarniowych w Europie. Jak czytamy w komunikacie Biedronki:

Pochodzą z 2,5 hektarowej uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim
napisano

Sieć podkreśla również, że wczesne dostawy truskawek są możliwe dzięki strategii, która zakłada współpracę z rodzimymi, lokalnymi producentami.

Ile kosztują pierwsze truskawki w Biedronce?
Ile kosztują pierwsze truskawki w Biedronce?Karol Makurat/REPORTEREast News

Zobacz również: Biedronka otworzyła nowe sklepy. W których miastach stanęły placówki?

Horrendalne ceny truskawek. Owoce dla bogaczy?

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że ceny pierwszych owoców są dużo wyższe niż w szczycie sezonu. Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej sieci Biedronka, polskie truskawki są obecnie dostępne w cenie regularnej 10,49 zł za opakowanie 250 g.

Oznacza to, że za kilogram owoców musimy zapłacić dokładnie 41,96 zł. Jest to kwota, która dla wielu osób może okazać się zaporowa.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas