Reklama

W długi weekend powróci śnieg? Prognoza pogody nie napawa optymizmem

Nowy Rok okazał się wyjątkowo ciepły - został pobity nawet rekord styczniowej temperatury w Polsce. Kolejne dni 2023 roku przyniosą jednak ochłodzenie, szczególnie odczuwalne na północnym-wschodzie kraju. Z kolei na północy według prognoz można spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Długi weekend nie zapowiada się zatem dobrze pod kątem pogody.

Rekordy ciepła w Nowy Rok

Przełom roku 2022 i 2023 przyniósł w Polsce niespodziewanie ciepłe powietrze i wiosenną aurę. Już 1 stycznia pobity został rekord temperatury maksymalnej dla tego miesiąca w naszym kraju (18,6 stopni z 1999 roku) - na stacji IMGW na warszawskim Okęciu zanotowano aż 18,9 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował również, że w Nowy Rok średnia dobowa temperatura dla Słubic wyniosła 15,3 stopni. Tym samym anomalia termiczna osiągnęła ponad 15 stopni i pod tym kątem można określić to zjawisko jako jednodniowe lato w środku zimy.

Reklama

Czytaj także: Styczeń nie będzie łaskawy dla jednego znaku zodiaku. Pozostałe mogą liczyć nie tylko na przypływ gotówki

Pogoda w najbliższe dni

Od poniedziałku nad Polskę zacznie nadciągać niż znad Danii. Temperatura w ciągu najbliższych kilku dni spadnie poniżej 10 stopni, a w regionach podgórskich i na północnym-wschodzie kraju nawet poniżej 5. Może występować także wiatr, okresami porywisty i dość silny.

Jeśli chodzi o opady, to może pojawić się przelotny deszcz, szczególnie na zachodzie. Od środy natomiast na północy kraju należy spodziewać się deszczu ze śniegiem, a w pozostałych rejonach opadów deszczu. Zachmurzenie będzie duże na przeważającym obszarze Polski.

Prognoza na długi weekend

W piątek, 6 stycznia wypada święto Trzech Króli, co oznacza, że już teraz możemy cieszyć się z pierwszego w 2023 roku długiego weekendu. Niestety pogoda nie będzie sprzyjać wyjazdom. Na północnym wschodzie Polski wystąpią mrozy, w centrum termometry pokażą kilka stopni na plusie, a jedynie na zachodzie utrzymają się wysokie temperatury dochodzące nawet do 10 stopni.

Na północy Polski wciąż występować będzie deszcz ze śniegiem. Szczególnie trudne warunki zapowiadają się na Suwalszczyźnie i Podlasie, gdzie marznący deszcz może powodować gołoledź. Na pozostałym obszarze mogą miejscami pojawić się przelotne opady deszczu. Wiatr nadal będzie umiarkowany, choć okresami dość silny i porywisty - w piątek na zachodzie kraju w porywach do 85 km/h.

Zobacz również: Nowe miasta w Polsce. Od 1 stycznia będzie ich 979 [LISTA]

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | długi weekend

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy