W każdej z nas jest bogini

"Boginie w każdej z nas" Jean Shinody Bolen to nowatorskie, nieznane jeszcze na polskim rynku wydawniczym ujęcie psychologii kobiety. Jak pogodzić swoje wewnętrzne boginie, by żyć w zgodzie z własną prawdziwą naturą?

Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? Kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne siły wewnętrzne, przez autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń.

Reklama

Hera pogania: "Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?". Dla Demeter najważniejsze są dzieci. "Używaj życia póki czas" - kusi Afrodyta. "Jeśli chcesz zrobić karierę, musisz skupić się tylko na tym" - ostrzega Atena. Której posłuchać? Jak dokonywać mądrych wyborów?

Autorka posługuje się postaciami greckich bogiń, żeby opisać i wyjaśnić mechanizmy zachowania i reakcje emocjonalne kobiet, ich mocne strony i tendencje destrukcyjne. Sprzeciwia się ograniczaniu kobiecości do jednego modelu i pokazuje, że wzorców "prawdziwej kobiecości" może być wiele i że żaden nie jest lepszy od drugiego, że chłodna, intelektualnie nastawiona Atena jest w takim samym stopniu kobietą, jak zmysłowa i pełna seksapilu Afrodyta.

Książka adresowana jest do szerokiego kręgu czytelniczek, zarówno tych, które szukają inspiracji do własnego rozwoju, jak i tych, które zajmują się psychoterapią.

Jean Shinoda Bolen jest profesorem psychologii klinicznej na University of California w San Francisco i wybitną psychoterapeutką jungowską z blisko 30-letnim stażem. Prowadzi liczne wykłady i warsztaty, działa na rzecz praw kobiet. Jej książki - wydała do tej pory dziesięć tytułów - zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Data premiery: luty 2006.

Dowiedz się więcej na temat: jean

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje