Reklama

Reklama

Ważyła prawie 300 kg i nie mogła się poruszać. W rok schudła 115 kg i przeszła metamorfozę

Miała problemy z chodzeniem, jej zdrowiu zagrażało niebezpieczeństwo. Amber Rachdi w wieku 23 lat ważyła prawie 300 kg. Kobieta stała się jedną z bohaterek serii „My 600 Pound Life”. Zaczęła ćwiczyć, zmianie uległa również jej dieta. Kobieta przeszła spektakularną metamorfozę - tak się zmieniła!

- Nigdy nie będę szczupła, ale chyba się z tym pogodziłam - napisała trzy lata temu na Instagramie Amber Rachdi. Kobieta była już wtedy po spektakularnej metamorfozie. W wieku 23 lat ważyła prawie 300 kilogramów i miała ogromne trudności z poruszaniem się. W rok udało się jej schudnąć 115 kilogramów i zmienić się nie do poznania.

Zobacz również: Kobieta wydała tysiące na operację nosa w Turcji. Internauci twierdzą, że wygląda gorzej

Reklama

Ciało stało się dla niej więzieniem

Ale od początku. Nadwaga była towarzyszką Amber od najmłodszych lat. Gdy miała 23 lata, przyznała, cierpi na połączenie depresji i smutku, które zajadała ogromnymi ilościami jedzenia.

Zajadanie stresu i lęków sprawiło, że w pewnym momencie życia ciało stało się dla niej więzieniem - nie mogła już funkcjonować bez pomocy bliskich i skutera. Rodzina nie była w stanie jej pomóc. Wręcz przeciwnie: bliscy mieli "zachęcać" dziewczynę do kompulsywnego objadania się. W końcu otyłość przejęła kontrolę nad jej życiem. Nie mogła się poruszać, a między fałdami tłuszczu pojawiały się infekcje.

Zobacz również: Oto najdłuższe włosy na świecie. Nie do wiary ile ważą!

Ważyła prawie 300 kg. Powiedziała: "dość"

W końcu Amber powiedziała "dość". Postanowiła zawalczyć o swoje życie i lepszą przyszłość. To był początek pełnej wyzwań drogi, której celem miało być uratowanie zdrowia i życia Amber. Kobieta stała się jedną z bohaterek serii "My 600 Pound Life" (pol. "Historie wielkiej wagi").

W programie opowiadała, że przez zaburzenia pokarmowe nie może przestać jeść. W krytycznym momencie Amber ważyła prawie 300 kilogramów! Od początku było pewne, że sama sobie nie poradzi. W programie pomógł jej znany specjalista Younan Nowzaradan.

Zobacz również: "Jest nie tylko wyjątkiem, ale wręcz skandalem". Oto pierwsza w Polsce kobieta-ksiądz

W rok schudła 115 kilogramów

Stopniowa utrata wagi była procesem powolnym i długotrwałym. Najważniejsze było to, aby nie zniszczyć zdrowia Amber. W rok udało się jej zrzucić 115 kilogramów. Wtedy po raz pierwszy po długim czasie była w stanie pójść do sklepu na zakupy. Zmieniła też styl życia - zaczęła ćwiczyć, zmianie uległa jej dieta. Zapisała się też na operację zmniejszenia żołądka. Ostatecznie, kobieta zrzuciła prawie 200 kilogramów.  

Spektakularna metamorfoza Amber Rachdi

Na Instagramie Amber chętnie dokumentuje swoją metamorfozę. Może liczyć na wsparcie internautów, którzy jej kibicują i podkreślają, że są z niej dumni.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: leczenie otyłości | zajadanie emocji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy