Reklama

Oto najdłuższe włosy na świecie. Nie do wiary ile ważą!

Posiadaczka najdłuższych włosów na świecie nie ma łatwego życia. Jej ciężkie, ekstremalnie długie kosmyki sprawiają wiele trudności w codziennym życiu. Asha Mandela – bo tak nazywa się rekordzistka, musi zakładać specjalną chustę, by móc normalnie funkcjonować. Ile mierzą i ważą najdłuższe włosy świata?

Przyjmuje się, że włosy rosną przeciętnie około jednego centymetra w ciągu miesiąca. Zazwyczaj więc na przestrzeni roku możemy zapuścić je o mniej więcej 12 cm. Asha Mandela - posiadaczka najdłuższych włosów świata musi mieć do nich sporo cierpliwości. Kobieta zdecydowała podjąć się zapuszczania kosmyków, a dziś jest rekordzistką w tej dziedzinie. Jej włosy mierzą 30 m długości i ważą 20 kilogramów! Aby nie przeszkadzały jej w codziennych obowiązkach, musi zakładać specjalną chustę.

30 metrowe dredloki najdłuższe na świecie. Ich waga robi wrażenie!

Asha Mandela jest dumna ze swojego rekordu - jej nazwisko znalazło się w księdze rekordów Guinnessa. Zdołała "wyhodować" najdłuższe włosy, a właściwie - dredloki. Swoją oryginalną i wyjątkową fryzurą dzieli się w mediach społecznościowych - tam też pokazuje odrobinę swojego codziennego życia. Długość jej kosmyków jest tak imponująca, że początkowo przypuszczano nawet, iż mogą być one sztuczne. Nadano jej więc tytuł "posiadaczki najdłuższych dredloków na świecie".

Reklama

Jak powstają dredloki?

Dredloki uzyskuje się poprzez przygotowane wcześniej ręcznie zbite syntetyczne pasma, które przymocowuje się następnie do naturalnych włosów splotem warkoczowym. Jest to korzystniejsze dla kosmyków aniżeli obciążające ich zbijanie w przypadku tradycyjnych dredów.

Obecnie najdłuższe na świecie naturalne włosy ma Chinka - Xie Qiuping. Kobieta zaczęła zapuszczać włosy w 1973 roku, mając 13 lat. Rekordowy tytuł udało jej się uzyskać natomiast w roku 2004 – dziś długość jej włosów wynosi cześć metrów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: włosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama