Reklama

Reklama

Wir, Frode Granhus

Landegode, gmina Bodo. Przerażający krzyk przyciąga uwagę dwóch chłopców bawiących się na brzegu morza. W szczelinie między skałami znajdują mężczyznę z rękami przykutymi do kamienia w lodowatej wodzie.

Bergland, 50 kilometrów na północ od Bodo. Starsze małżeństwo dostrzega w pobliżu brzegu porcelanową lalkę pływającą na tratwie z łyka i powiadamia policję. Do zbadania sprawy zostaje przydzielony śledczy Niklas Hultin, który pracuje na miejscowym posterunku w zastępstwie chorego policjanta.

W trakcie zbierania informacji na jaw wychodzi mroczna historia sprzed lat. Groza narasta, kiedy po kilku dniach to samo małżeństwo znajduje na plaży nieprzytomną, ranną kobietę, ucharakteryzowaną na znalezioną wcześniej lalkę.

O autorze

Reklama

Frode Granhus (ur. 1965) zadebiutował powieścią sensacyjną Hevneren, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Wydany w 2010 roku thriller Wir zdobył liczne rzesze czytelników i został przetłumaczony na kilka języków. Kolejna powieść, Sztorm, która także ukaże się nakładem wydawnictwa Świat Książki, była nominowana do nagrody norweskich księgarzy.


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje