Wir, Frode Granhus

Landegode, gmina Bodo. Przerażający krzyk przyciąga uwagę dwóch chłopców bawiących się na brzegu morza. W szczelinie między skałami znajdują mężczyznę z rękami przykutymi do kamienia w lodowatej wodzie.

Bergland, 50 kilometrów na północ od Bodo. Starsze małżeństwo dostrzega w pobliżu brzegu porcelanową lalkę pływającą na tratwie z łyka i powiadamia policję. Do zbadania sprawy zostaje przydzielony śledczy Niklas Hultin, który pracuje na miejscowym posterunku w zastępstwie chorego policjanta.

W trakcie zbierania informacji na jaw wychodzi mroczna historia sprzed lat. Groza narasta, kiedy po kilku dniach to samo małżeństwo znajduje na plaży nieprzytomną, ranną kobietę, ucharakteryzowaną na znalezioną wcześniej lalkę.

O autorze

Reklama

Frode Granhus (ur. 1965) zadebiutował powieścią sensacyjną Hevneren, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Wydany w 2010 roku thriller Wir zdobył liczne rzesze czytelników i został przetłumaczony na kilka języków. Kolejna powieść, Sztorm, która także ukaże się nakładem wydawnictwa Świat Książki, była nominowana do nagrody norweskich księgarzy.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje