Wizz Air wycofa się z polskiego lotniska? Ostatni lot w sierpniu

Niewykluczone, że węgierskie linie lotnicze Wizz Air z końcem sierpnia wycofają się z lotniska w Bydgoszczy – wynika z ustaleń dziennikarzy serwisu fly4free.pl, którzy na podstawie systemu rezerwacyjnego zauważyli, że połączenie z Bydgoszczy do Londynu-Luton będzie realizowane tylko do końca wakacji.

Wizz Air zniknie z lotniska w Bydgoszczy?
Wizz Air zniknie z lotniska w Bydgoszczy?123RF/PICSEL

Wizz Air wycofa się z kolejnego, polskiego lotniska?

W zeszłym roku Wizz Air zawiesił swoje jedyne połączenie z Łodzi do Londynu, a w marcu br. przewoźnik zawiesił loty z Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury w Szymanach do Dortmundu i Luton. Niewykluczone, że na koniec wakacji zniknie kolejne połączenie Wizz Air, tym razem mowa o lotach na trasie z Bydgoszczy do Londynu-Luton.

"Z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika wynika bowiem, że połączenie z Bydgoszczy do Londynu-Luton będzie realizowane tylko do końca wakacji. Ostatni lot na tej trasie zaplanowany jest na 31 sierpnia, a po tej dacie próżno szukać kolejnych lotów" - poinformował serwis fly4free.pl.

Interia na podstawie informacji przedstawionych przez serwis fly4free poprosiła przewoźnika o komentarz i gdy tylko otrzymamy oficjalne stanowisko Wizz Air, artykuł zostanie zaktualizowany.

Jeśli faktycznie te rewelacje się potwierdzą, to będzie to już trzeci port lotniczy w Polsce, z którego Wizz Air się wycofa w ostatnich miesiącach. Serwis fly4free przypomina również, że: "W ostatnich miesiącach Wizz Air ma spore problemy z silnikami, których serwisowanie sprawiło, że linia musiała uziemić ponad 50 swoich samolotów. Efekt to solidne cięcia w rozkładzie przewoźnika na tegoroczny sezon letni".

Wizz Air loty do Luton z lotniska w Bydgoszczy oferuje od grudnia 2022 r.

Firma Wizz Air została założona w 2003 roku
Firma Wizz Air została założona w 2003 roku123RF/PICSEL

Na jakich trasach lata Wizz Air?

Firma Wizz Air powstała w 2003 r., a pierwszy lot przewoźnik odbył się 19 maja 2004 r. z Katowic.

Jak czytamy na stronie Wizz Air, obecnie przewoźnik obsługuje ponad 600 tras z 25 baz operacyjnych w regionie: Wiedeń w Austrii; Tuzla w Bośni i Hercegowinie; Sofia i Warna w Bułgarii; Kutaisi w Gruzji; Budapeszt i Debreczyn na Węgrzech; Ryga na Łotwie; Wilno na Litwie; Skopje w Macedonii Północnej; Kiszyniów w Mołdawii; Katowice, Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław w Polsce; Bukareszt, Kluż-Napoka, Krajowa, Jassy, Sybin i Timişoara w Rumunii; Belgrad w Serbii; Londyn-Luton w Wielkiej Brytanii.

„Zbliżenia”. Łukasz Zagrobelny. O swojej muzycznej drodze, jubileuszu i tremieINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas