Reklama

Wskazali raj dla grzybiarzy. Kosz prawdziwków w 35 minut!

To było bardzo krótkie grzybobranie. Leśnicy z Nadleśnictwa Kędzierzyn wybrali się w niedzielę (11.09.2022 r.) na grzyby. Zapełnienie kosza prawdziwkami zajęło mężczyznom niespełna 35 minut. Czy to właśnie w Opolskiem leży grzybowe Eldorado?

Grzybobranie trwało 35 minut. Musieli biec po dodatkowe kosze!

11 września 2022 r. dwóch leśników z Nadleśnictwa Kędzierzyn wybrało się na grzybobranie. Panowie odnaleźli ogromne “złoże" borowików szlachetnych. Grzybów było tak wiele, że mężczyznom zabrakło pojemników, pomimo że jeden z nich pobiegł po dodatkowe kosze. To było wyjątkowo krótkie grzybobranie — potrwało jedynie 35 minut!

Zobacz również: Morze grzybów w jednym z polskich regionów. Imponujący rekord! "To nie fotomontaż"

Reklama

Opolskie grzybowym Eldorado?

Oglądając filmik udostępniony przez Nadleśnictwo Kędzierzyn, skojarzenie z grzybowym rajem nasuwa się samo. Koszyk, który napełnia się pysznymi prawdziwkami w parę chwil to prawdziwe bogactwo, niczym to z legendarnej krainy wypełnionej złotem — Eldorado. Czy zatem raju grzybiarzy należy szukać w województwie opolskim? 

Jak się okazuje nie na całym obszarze opolskiego, dopisuje taki grzybowy urodzaj. W komentarzach pod filmem mieszkańcy skrąża się, że w ich najbliższej okolicy nie ma nawet trujących grzybów, nie mówiąc już szlachetnych borowikach. 

Zobacz również: W tym regionie Polski wprowadzono zakaz zbierania grzybów. Powód może zaskoczyć

Nadleśnictwo zaprasza i wysyła lokalizację miejsca

Film okazał się prawdziwym hitem i wielu użytkowników zaczęło prosić o namiary na miejsce, gdzie znaleziono tę borowikową żyłę złota. Nadleśnictwo Kędzierzyn na utyskiwania użytkowników odpowiada, że trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo grzyby na pewno się pojawią, a niecierpliwy zaprasza do własnych lasów i udostępnia im pinezki, dzięki którym grzybiarze będą mogli trafić w miejsce widoczne na nagraniu. 

Zobacz również: Warto dodać do kawy. Rozprawią się z oponką i boczkami

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy