Reklama

Reklama

Wstydliwa historia piękna

Kulisy walki o kobiecą duszę! Fascynująca historia narodzin dwóch gigantow przemysłu kosmetycznego – firm Helena Rubinstein i L’Oréal.

Jakim cudem niewykształcona Żydówka polskiego pochodzenia stała się najbogatszą kobietą swoich czasów? Co sprawiło, że syn piekarza Eugene Schueller zbudował jedną z największych korporacji świata? Na tym podobieństwa między bohaterami tej książki się kończą, a zaczynają fundamentalne różnice.
Helena Rubinstein manifestowała wiarę w emancypację kobiet, Schueller uważał, że rolą żony jest siedzenie w domu. On kolaborował z nazistami, gdy ona z okupowanego Krakowa ratowała kolejnych żydowskich krewnych. To nie jest jednak opowieść w dwóch tonacjach - o dobrej Helenie i złym Eugenie. Nic z tych rzeczy. Ruth Brandon pokazuje nie tylko, jak nieprawdopodobnie zawiłe są ścieżki ludzkich losów, ale także jak te dwie postaci sprzed dekad wciąż na nas wpływają. Tak naprawdę jest to jednak opowieść o kulisach wojny o kobiecą duszę. Złudzeniach, które czasem są ważniejsze niż fakty...

Reklama

Helena była typem XIX-wiecznego przedsiębiorcy - humorzasta i ekscentryczna w zarządzaniu. Schueller za to reprezentuje inny styl. Przedsiębiorcy, których podziwiamy dzisiaj za innowacyjność i dyscyplinę, to jego następcy. Schueller to Steve Jobs. To Mark Zuckerberg. - Malcolm Gladwell,  "The New Yorker"
Lektura obowiązkowa. - "New York Post"
Zdecydowanie książka warta przeczytania. - "The Sunday Times"

Wstydliwa historia piękna

Ruth Brandon

Wydawnictwo AgoraINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | helena rubinstein | kosmetyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy