Reklama

Reklama

Wszystkich Świętych 2021. Czy w tym roku zamkną cmentarze?

1 listopada zbliża się wielkimi krokami, a w związku z tym wiele osób zastanawia się, czy w tym roku cmentarze zostaną zamknięte. Wszystko to przez zeszłoroczną sytuację, kiedy cmentarze zostały zamknięte na trzy dni.

Zamknięte cmentarze w 2020 roku

W ubiegłym roku z powodu pandemi COVID-19 podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy. Na konferencji prasowej, która odbyła się 30 października 2020 roku, premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że cmentarze będą zamknięte w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada.

Wiele osób obawia się, że w 2021 roku znów zostanie podjęta decyzja o zamknięciu cmentarzy. Mimo że do 1 listopada zostało jeszcze sporo czasu, to Polacy już teraz zastanawiają się, czy będą mogli odwiedzić groby bliskich. 

Czy w tym roku zamkną cmentarze?

Obecna sytuacja epidemiczna i wzrost zachorowań sprawia, że wiele osób zastanawia się nie tylko, czy powróci nauczanie zdalne, ale także, czy w tym roku zamkną cmentarze. W tej sprawie głos zabrał minister zdrowia.

Adam Niedzielski zapytany w Szczecinie, czy w tym roku cmentarze zostaną zamknięte, stwierdził, że decyzja nie będzie podjęta z dnia na dzień.

Reklama

Poza tym minister zdrowia w Porannej rozmowie w RMF FM również odniósł się do tego, czy cmentarze w 2021 roku będą zamknięte. Adam Niedzielski stwierdził, że cmentarze w tym roku z dużym prawdopodobieństwem będą otwarte.

Czytaj więcej:

Śląskie: Kolęda już w październiku. Ofiara na trzy cele

Matka pigułki antykoncepcyjnej. Kim była Margaret Sanger?

Sharon Stone wypowiedziała się o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Nie przebierała w słowach

Zobacz także:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje